عمومی
کد مطلب: 25099
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۵۴ : ۱۲
نسخه قابل چاپ
سیزدهمین شعبه بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان در یزد افتتاح شد

شعبه یزدِ دست­های مهربان به دست پدر دستهای مهربان افتتاح شد

بنیاد نیکوکاری دست­های مهربان شعبه خود را در شهر یزد افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی دست­های مهربان، بنیاد دست­های مهربان –شعبه یزد- روز چهارشنبه ۱۵ شهریور ۹۶ با حضور بنیانگذار و مدیرعامل این بنیاد و تنی چند از مسئولان استانی رسما آغاز به کار کرد.

در آیین افتتاحیه سیزدهمین شعبه بنیاد دست­های مهربان علاوه بر دکتر شهرام فرجی، خانم دکتر یوسفی قائم مقام بنیاد، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری یزد و جمعی از کارکنان و مدیران شعب مختلف بنیاد دست‌های مهربان حضور داشتند. همچنین جمع زیادی از اصحاب رسانه در این مراسم حضور بهم رساندند که خبرنگاران خبرگزاری ایرنا، روزنامه­ی آفتاب یزد، خبرنگار جوانه­ها و رادیو یزدانه از اهم این رسانه ها بودند.

در این مراسم مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست­های مهربان ربان افتتاح شعبه‌ی یزد را قیچی زده و از لوح یادبود افتتاح و تمبر شخصی­ شعبه نیز رونمایی کرد.

سپس دکتر فرجی به همراه سایر مدعوین و همراهان، از واحدهای مختلف شعبه‌ی یزد از جمله درمان، مددکاری، اتاق دیدار مددجویان، مشارکت‌ها و واحد اداری و پرسنلی بازدید و کیک مراسم نیز توسط دکتر فرجی برش خورد.

پس از آیین افتتاحیه، دکتر فرجی به همراه قائم مقام و معاونان بخش های مختلف بنیاد راهی هتل داد شدند تا در کنفرانس مطبوعاتی این اتفاق حضور پیدا کنند.

شهرام فرجی رودرروی خبرنگاران استان یزد، با اعلام خبر افتتاح شعبه سیزدهم بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در این استان گفت: بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان از سال ۱۳۸۶ تأسیس و فعالیت خود را با تمرکز بر حمایت و توانمندسازی زنان و کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست آغاز کرده است.

وی افزود: بنیاد دست‌های مهربان سازمانی غیردولتی، غیرسیاسی، مستقل و مردم‌نهاد است که برای رفع محرومیت و کمک به اقشار نیازمند به‌ویژه زنان و کودکان نیازمند کمک، حمایت و با انگیزه والای انسان‌دوستی و کمک به هم نوع در سطح کشور فعالیت می‌کند.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به اهداف این بنیاد نیکوکاری اشاره و تصریح کرد: سرپرستی ایتام، توانمندسازی و سرپرستی زنان سرپرست خانوار، حمایت از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند، ارتقا سطح بهداشت و درمان مردم مناطق دورافتاده و نیازمند، ساخت مراکز آموزشی و درمانی، آزادسازی زندانیان، حمایت از بیماران خاص و بیمارانی که تحت پوشش هیچ سازمانی نباشند، اعطای جهیزیه و تسهیلات ازدواج و پرداخت وام‌های خوداشتغالی و فراهم‌سازی زمینه‌های اشتغال مددجویان از اهداف بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان است.

وی با اشاره به اینکه بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تاکنون سرپرستی بیش از سه هزار و ۱۰۰ خانواده و ۱۵ هزار نفر از ایتام و زنان سرپرست خانواده را بر عهده دارد، اضافه کرد: به این عزیزان هرماه سبد کالا و مستمری نقدی به ارزش ۳۰۰ هزار تومان و کمک‌های دیگر تعلق می‌گیرد.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان بابیان اینکه حفظ کرامت انسانی مددجویان شعار اصلی و سرلوحه انجام‌وظیفه کارمندان بنیاد است، افزود: بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان از شروع فعالیت‌ها تاکنون با اینکه هنوز کمتر از یک دهه از فعالیت‌های این سازمان می‌گذرد به یاری خدا و با تکیه‌بر حمایت‌های خیرین و حامیان گرامی خود توانسته است اقدامات مؤثری در زمینه کمک به قشر بی‌بضاعت و آبرومند جامعه به‌ویژه زنان و کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست انجام دهد.

فرجی ادامه داد: دریافت نشان استاندارد بین‌المللی NGO Benchmarking از شرکت SGS به‌عنوان معتبرترین نشان کیفیت سازمان‌های غیردولتی و گواهینامه‌های ISO 9001,ISO10004,ISO26000 نشانی از عملکرد شفاف و فعالیت‌های مؤثر این بنیاد نیکوکاری در سطح بین‌المللی ست.

وی با اشاره به اینکه این بنیاد در سطح کشور قریب به ۸۰ هزار حامی دارد، گفت: هنرمندان، ورزشکاران، سیاسیون، دانشجویان و بسیاری از مردم به طرق مختلف در جهت فرهنگ‌سازی در این بنیاد عضو هستند و به کمک افراد نیازمند می‌پردازند.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به ساخت بزرگ‌ترین مرکز اتیسم ایران در اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: ساخت این مرکز تا ۳۰ درصد پیش رفته است که امیدواریم ان‌شاء‌الله بتوانیم آن را تا بهمن‌ماه سال جاری افتتاح کنیم.

فرجی با اشاره به اهداف این بنیاد تصریح کرد: سرپرستی ایتام، توانمندسازی و سرپرستی زنان سرپرست خانوار، حمایت از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند، ارتقا سطح بهداشت و درمان مردم مناطق دورافتاده و نیازمند، ساخت مراکز آموزشی و درمانی، آزادسازی زندانیان، حمایت از بیماران خاص و بیمارانی که تحت پوشش هیچ سازمانی نباشند، اعطای جهیزیه و تسهیلات ازدواج و پرداخت وام‌های خوداشتغالی و فراهم‌سازی زمینه‌های اشتغال مددجویان از اهداف بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان است.

وی خاطرنشان ساخت: این بنیاد اقدامات مؤثری در زمینه کمک به اقشار بی‌بضاعت و آبرومند جامعه به‌ویژه زنان و کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست انجام دهد و هرماه به اعضای تحت پوشش خود سبد کالا و مستمری نقدی به ارزش ۳۰۰ هزار تومان و کمک‌های دیگر اهدا می کند.

پدر دستهای مهربان افزود: این وعده را می دهیم که کل ایران به زودی به رنگ نارنجی درخواهد آمد و امروز نوبت استان یزد بود که نارنجی شود. وی همچنین درباره­ی برنامه­ی آینده­ی شعبه یزد گفت به زودی کمپین سیستان و بلوچستان به دست این شعبه اجرایی خواهد شد.

دکتر یوسفی قائم مقام بنیاد نیز در مورد رنگ سازمانی بنیاد توضیحاتی به خبرنگاران داد و مفهوم نارنجی بودن را تشریح کرد.

وی گفت: نارنجی بودن جریانی است که افراد جامعه را به سمت احساس وظیفه در قبال اقشار ضعیف جامعه سوق می دهد.

دکتر یوسفی با اشاره به ضرورت نارنجی شدنِ حداکثریِ جامعه افزود: وقتی یک نفر نارنجی بودن را انتخاب می کند در حقیقت به این درک و بینش رسیده است که بجز خودش، در قبال افراد ضعیف تر از خود نیز مسئول است.

قائم مقام بنیاد دستهای مهربان یادآور شد: نارنجی رنگ آرامش، امید و صلح است و بی تردید چنانچه چنین ویژگی هایی در هر جامعه برقرار شود می توان آن جامعه را جامعه ای نمونه و ایده آل قلمداد کرد.

همچنین متین ستوده (بازیگر سینما و تلویزیون) در این کنفرانس خبری، دکتر فرجی را همراهی کردند.

ضمن آنکه امین دماوندی معاونت امور مشارکت ها و فرهنگ و ارتباطات و خانم جهانی معاونت درمان بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان نیز به ارائه گزارشی از واحدهای مربوطه به خبرنگاران پرداختند.

در ادامه گزارش تصویری مراسم افتتاحیه شعبه یزدِ بنیاد دستهای مهربان را می بینید :

کلید واژه
 دستهای مهربان دستهای مهربان  یزد یزد
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
مهدی
15
پاسخ به این نظر

عکس العمل گروه ها پس از مذاکرات، محک مناسبی برای شناسائی گروه فرصت طلبان (که همان بخش افراطی اصلاح طلبان می باشند) فراهم نمود... دولت درصورتی که واقعا میخواهد برای مردم کار کند باید افراد و گروه های «فرصت طلب» را از خود دورسازد

نام:
ایمیل:
نظراتی که حاوی تبلیغات و الفاظ ناشایست باشد یا بصورت فینگلش نوشته شده باشد منتشر نخواهند شد.
دو بعلاوه سه
پیام شما:
آخرین اخبار
پر بازدید ها
سایر رسانه ها
عنوان
حسینی در نخستین گام حذف شد/ پایان کار تکواندو ایران در گرند پری با تک مدال برنز
عنوان
تاج: بازی با توگو لغو نشده است/ موظفیم به پرسپولیس کمک کنیم
عنوان
ادامه غیبت دو کاپیتان و اضافه شدن نوازی به تمرین استقلال
عنوان
شریعتمداری: تعادل عرضه‌وتقاضا در ۴ ماه آینده/اجازه ورود کالاهای بی‌رویه را نمی‌دهیم
عنوان
ایجاد دیوارهای بتنی در ضلع شرقی مجلس
عنوان
واکنش ترامپ به سامانه موشکی جدید ایران
عنوان
عراق به دنبال تأسیس نیروگاه هسته‌ای
عنوان
سردار وحیدی: باید جبهه علمی شکل دهیم
عنوان
ظریف: آمریکا ثابت کرده قابل اعتماد نیست/ ثابت کرده‌ایم موشک‌هایمان برای دفاع هستند
عنوان
دیدار رئیس بنیاد شهید با خانواده شهید حججی
عنوان
البرز سالن تخصصی تئاتر و موسیقی ندارد
عنوان
روز جهانی گردشگری با تِم محرم برگزار می‌شود
عنوان
هشدار یک فیلم به جامعه / «اِو» بزودی می‌آید
عنوان
دفاع مقدس در ادبیات ما خیلی واقعی است
عنوان
درس‌آموزی به کودکان با نوشت‌افزار!
عنوان
گسترش همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با آموزش عالی و دانشگاه‌های اندونزی
عنوان
پیام پروفسور سمیعی به مناسبت اول مهر ماه
عنوان
منش فکری خانواده‌ها در قبال آموزش‌های صرفاً تئوری تغییر کرده است
عنوان
پرسپولیس از شکایت باشگاه ترکیه‌ای اطلاع داشت
عنوان
عارف: آموزش‌های اجتماعی در مدارس را جدی بگیریم
عنوان
افزایش حجم تجارت ایران و برزیل پس از توافق برجام به 3/2 میلیارد دلار
عنوان
بازتاب رونمایی از موشک "خرمشهر" در رسانه‌های عربی
عنوان
هیات رییسه شورای عالی نظام پزشکی مشخص شد
عنوان
هوای سالم پایتخت در نخستین روز پاییز
عنوان
خریداران خودرو های لوکس در فضای مجازی هوشیار باشند
عنوان
چهار فیلم کودک ایرانی در کانادا
عنوان
خاطراتی که بوی خون و باروت نمی‌دهند
عنوان
دغدغه‌های یک تعزیه‌خوان/ هنر تعزیه از آشپزی کمتر است؟!
عنوان
سازمان ملل: بیش از ۷۰۰ هزار روهینگیایی به بنگلادش گریخته اند
عنوان
احیای بازارچه تاریخی رکن‎آباد در استان یزد
عنوان
برگزاری بیش از ۲۰ هزار یادواره شهدا در سال گذشته
عنوان
«ضرب‌المثل‌های مردم قزوین» رونمایی شد
عنوان
تبدیل امامزادگان به قطب گردشگری مذهبی
عنوان
چرا چشمه‌علی شهرری خشک شد؟
عنوان
توضیح بنیاد امور بیماری‌های خاص درباره یک خبر
تصویر
فیلم
گرافیک
صوت