عمومی
کد مطلب: 25099
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۵۴ : ۱۲
نسخه قابل چاپ
سیزدهمین شعبه بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان در یزد افتتاح شد

شعبه یزدِ دست­های مهربان به دست پدر دستهای مهربان افتتاح شد

بنیاد نیکوکاری دست­های مهربان شعبه خود را در شهر یزد افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی دست­های مهربان، بنیاد دست­های مهربان –شعبه یزد- روز چهارشنبه ۱۵ شهریور ۹۶ با حضور بنیانگذار و مدیرعامل این بنیاد و تنی چند از مسئولان استانی رسما آغاز به کار کرد.

در آیین افتتاحیه سیزدهمین شعبه بنیاد دست­های مهربان علاوه بر دکتر شهرام فرجی، خانم دکتر یوسفی قائم مقام بنیاد، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری یزد و جمعی از کارکنان و مدیران شعب مختلف بنیاد دست‌های مهربان حضور داشتند. همچنین جمع زیادی از اصحاب رسانه در این مراسم حضور بهم رساندند که خبرنگاران خبرگزاری ایرنا، روزنامه­ی آفتاب یزد، خبرنگار جوانه­ها و رادیو یزدانه از اهم این رسانه ها بودند.

در این مراسم مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست­های مهربان ربان افتتاح شعبه‌ی یزد را قیچی زده و از لوح یادبود افتتاح و تمبر شخصی­ شعبه نیز رونمایی کرد.

سپس دکتر فرجی به همراه سایر مدعوین و همراهان، از واحدهای مختلف شعبه‌ی یزد از جمله درمان، مددکاری، اتاق دیدار مددجویان، مشارکت‌ها و واحد اداری و پرسنلی بازدید و کیک مراسم نیز توسط دکتر فرجی برش خورد.

پس از آیین افتتاحیه، دکتر فرجی به همراه قائم مقام و معاونان بخش های مختلف بنیاد راهی هتل داد شدند تا در کنفرانس مطبوعاتی این اتفاق حضور پیدا کنند.

شهرام فرجی رودرروی خبرنگاران استان یزد، با اعلام خبر افتتاح شعبه سیزدهم بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان در این استان گفت: بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان از سال ۱۳۸۶ تأسیس و فعالیت خود را با تمرکز بر حمایت و توانمندسازی زنان و کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست آغاز کرده است.

وی افزود: بنیاد دست‌های مهربان سازمانی غیردولتی، غیرسیاسی، مستقل و مردم‌نهاد است که برای رفع محرومیت و کمک به اقشار نیازمند به‌ویژه زنان و کودکان نیازمند کمک، حمایت و با انگیزه والای انسان‌دوستی و کمک به هم نوع در سطح کشور فعالیت می‌کند.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به اهداف این بنیاد نیکوکاری اشاره و تصریح کرد: سرپرستی ایتام، توانمندسازی و سرپرستی زنان سرپرست خانوار، حمایت از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند، ارتقا سطح بهداشت و درمان مردم مناطق دورافتاده و نیازمند، ساخت مراکز آموزشی و درمانی، آزادسازی زندانیان، حمایت از بیماران خاص و بیمارانی که تحت پوشش هیچ سازمانی نباشند، اعطای جهیزیه و تسهیلات ازدواج و پرداخت وام‌های خوداشتغالی و فراهم‌سازی زمینه‌های اشتغال مددجویان از اهداف بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان است.

وی با اشاره به اینکه بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تاکنون سرپرستی بیش از سه هزار و ۱۰۰ خانواده و ۱۵ هزار نفر از ایتام و زنان سرپرست خانواده را بر عهده دارد، اضافه کرد: به این عزیزان هرماه سبد کالا و مستمری نقدی به ارزش ۳۰۰ هزار تومان و کمک‌های دیگر تعلق می‌گیرد.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان بابیان اینکه حفظ کرامت انسانی مددجویان شعار اصلی و سرلوحه انجام‌وظیفه کارمندان بنیاد است، افزود: بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان از شروع فعالیت‌ها تاکنون با اینکه هنوز کمتر از یک دهه از فعالیت‌های این سازمان می‌گذرد به یاری خدا و با تکیه‌بر حمایت‌های خیرین و حامیان گرامی خود توانسته است اقدامات مؤثری در زمینه کمک به قشر بی‌بضاعت و آبرومند جامعه به‌ویژه زنان و کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست انجام دهد.

فرجی ادامه داد: دریافت نشان استاندارد بین‌المللی NGO Benchmarking از شرکت SGS به‌عنوان معتبرترین نشان کیفیت سازمان‌های غیردولتی و گواهینامه‌های ISO 9001,ISO10004,ISO26000 نشانی از عملکرد شفاف و فعالیت‌های مؤثر این بنیاد نیکوکاری در سطح بین‌المللی ست.

وی با اشاره به اینکه این بنیاد در سطح کشور قریب به ۸۰ هزار حامی دارد، گفت: هنرمندان، ورزشکاران، سیاسیون، دانشجویان و بسیاری از مردم به طرق مختلف در جهت فرهنگ‌سازی در این بنیاد عضو هستند و به کمک افراد نیازمند می‌پردازند.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان به ساخت بزرگ‌ترین مرکز اتیسم ایران در اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: ساخت این مرکز تا ۳۰ درصد پیش رفته است که امیدواریم ان‌شاء‌الله بتوانیم آن را تا بهمن‌ماه سال جاری افتتاح کنیم.

فرجی با اشاره به اهداف این بنیاد تصریح کرد: سرپرستی ایتام، توانمندسازی و سرپرستی زنان سرپرست خانوار، حمایت از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند، ارتقا سطح بهداشت و درمان مردم مناطق دورافتاده و نیازمند، ساخت مراکز آموزشی و درمانی، آزادسازی زندانیان، حمایت از بیماران خاص و بیمارانی که تحت پوشش هیچ سازمانی نباشند، اعطای جهیزیه و تسهیلات ازدواج و پرداخت وام‌های خوداشتغالی و فراهم‌سازی زمینه‌های اشتغال مددجویان از اهداف بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان است.

وی خاطرنشان ساخت: این بنیاد اقدامات مؤثری در زمینه کمک به اقشار بی‌بضاعت و آبرومند جامعه به‌ویژه زنان و کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست انجام دهد و هرماه به اعضای تحت پوشش خود سبد کالا و مستمری نقدی به ارزش ۳۰۰ هزار تومان و کمک‌های دیگر اهدا می کند.

پدر دستهای مهربان افزود: این وعده را می دهیم که کل ایران به زودی به رنگ نارنجی درخواهد آمد و امروز نوبت استان یزد بود که نارنجی شود. وی همچنین درباره­ی برنامه­ی آینده­ی شعبه یزد گفت به زودی کمپین سیستان و بلوچستان به دست این شعبه اجرایی خواهد شد.

دکتر یوسفی قائم مقام بنیاد نیز در مورد رنگ سازمانی بنیاد توضیحاتی به خبرنگاران داد و مفهوم نارنجی بودن را تشریح کرد.

وی گفت: نارنجی بودن جریانی است که افراد جامعه را به سمت احساس وظیفه در قبال اقشار ضعیف جامعه سوق می دهد.

دکتر یوسفی با اشاره به ضرورت نارنجی شدنِ حداکثریِ جامعه افزود: وقتی یک نفر نارنجی بودن را انتخاب می کند در حقیقت به این درک و بینش رسیده است که بجز خودش، در قبال افراد ضعیف تر از خود نیز مسئول است.

قائم مقام بنیاد دستهای مهربان یادآور شد: نارنجی رنگ آرامش، امید و صلح است و بی تردید چنانچه چنین ویژگی هایی در هر جامعه برقرار شود می توان آن جامعه را جامعه ای نمونه و ایده آل قلمداد کرد.

همچنین متین ستوده (بازیگر سینما و تلویزیون) در این کنفرانس خبری، دکتر فرجی را همراهی کردند.

ضمن آنکه امین دماوندی معاونت امور مشارکت ها و فرهنگ و ارتباطات و خانم جهانی معاونت درمان بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان نیز به ارائه گزارشی از واحدهای مربوطه به خبرنگاران پرداختند.

در ادامه گزارش تصویری مراسم افتتاحیه شعبه یزدِ بنیاد دستهای مهربان را می بینید :

کلید واژه
 دستهای مهربان دستهای مهربان  یزد یزد
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
مهدی
15
پاسخ به این نظر

عکس العمل گروه ها پس از مذاکرات، محک مناسبی برای شناسائی گروه فرصت طلبان (که همان بخش افراطی اصلاح طلبان می باشند) فراهم نمود... دولت درصورتی که واقعا میخواهد برای مردم کار کند باید افراد و گروه های «فرصت طلب» را از خود دورسازد

نام:
ایمیل:
نظراتی که حاوی تبلیغات و الفاظ ناشایست باشد یا بصورت فینگلش نوشته شده باشد منتشر نخواهند شد.
دو بعلاوه سه
پیام شما:
آخرین اخبار
پر بازدید ها
سایر رسانه ها
عنوان
احتمال احضار اعضای خاندان سلطنتی عربستان به دادگاه های آمریکا
عنوان
چاشنی فساد در صنعت بیمه رسوخ کرده است
عنوان
زن مسلمانی که رقیب پوتین شد 
عنوان
تلگرام در ایران ۴۰ میلیون کاربر دارد/ قابلیت حذف پیامهای تروریستی
عنوان
شارژرهای تقلبی آیفون خطر جانی دارند
عنوان
خدمات رسانی اکیپ های اعزامی برق همدان در 33 روستای کرمانشاه
عنوان
برگزاری بازی تیم فوتبال هنرمندان به نفع زلزله زدگان
عنوان
اجرای ارکسترملی «نغمه باران» به نفع زلزله زدگان کرمانشاه
عنوان
توقف موقتی میزبانی کرمانشاه از زائران راهیان نور
عنوان
انتقاد مک‌کین از ترامپ به دلیل مطرح نکردن مسائل حقوق بشری در دیدارش با دوترته
عنوان
وزیر اسرائیلی با تشکر از مفتی عربستان وی را به تل‌آویو دعوت کرد
عنوان
گام بلند اتحادیه اروپا برای تشکیل ائتلاف نظامی
عنوان
واکنش روسیه به درخواست آنکارا برای خروج نیروهایش از سوریه
عنوان
ریاض: حریری در حصر نیست!/المستقبل: فقط عربستان زمان بازگشت حریری را می‌داند
عنوان
موافقت دادگاه مصر با معاینه پزشکی ماهانه مرسی
عنوان
امیر قطر: کشورهای عرب خواهان حل بحران با دوحه نیستند
عنوان
هشدار سازمان ملل درخصوص سوء تغذیه حاد کودکان روهینجایی
عنوان
بازداشت خبرنگار آمریکایی در زیمبابوه به اتهام توهین به موگابه
عنوان
شش ماه جهنمی داعش و آنچه که برای تروریست‌ها در عراق و سوریه مانده است
عنوان
درخواست جمهوری‌خواهان برای استعفای رابرت مولر از تحقیقات مداخله روسیه در انتخابات
عنوان
امارات سفیر خود در آمریکا را به درجه وزیری ارتقا داد
عنوان
ییلدیریم از پروژه‌های دفاعی - نظامی ترکیه به ارزش ۵ میلیارد دلار خبر داد
عنوان
نامه ۸ سناتور آمریکایی به العبادی درباره بحران میان اربیل و بغداد
عنوان
حسینی: برنامه کی‌روش دقیق است/ از نظر امکانات مشکلات زیادی داریم
عنوان
آذرپی سمت مدیر تیم‌های ملی ژیمناستیک هنری را نپذیرفت
عنوان
اشتری به مرحله بعد صعود کرد
عنوان
خیرآبادی: پیشنهاد سرمربیگری کشتی فرنگی امید را رد کردم
عنوان
نوشاد عالمیان: با نیما در لیگ اروپایی بازی می‌کنیم/ المپیک برایم خیلی بد بود
عنوان
واژگونی اتوبوس حامل زائرین ایرانی
عنوان
تغییرات اقلیمی و خطر زیر آب رفتن شهرهای جهان
عنوان
کاهش غلظت آلاینده‌های هوای تهران از فردا
عنوان
خدمات دیالیز و دندانپزشکی برای زائران اربعین در مرزها/استقرار بیمارستان مدرن سیار در مرز مهران
عنوان
قنبری: لغو عضویت سپنتا نیکنام با مبانی حقوقی و قانونی کشور سازگاری ندارد
عنوان
از تامین حق‌آبه تالاب‌ها تا پایش کیفیت آب؛ سناریوی رئیس جدید محیط زیست
عنوان
کلاس‌های کنکور و تست‌زنی برای برخی دکان شده است/ زمینه حذف کنکور فراهم است
تصویر
فیلم
گرافیک
صوت