زوج اردبیلی با اهدای مبلغی که برای برگزاری جشن عروسی کنار گذاشته بودند زمینه آزادی ۱۴ محکوم مالی تحت حمایت ستاد دیه را فراهم نمودند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، در آیین گلریزانی که با حضور حداقلی خیرین و با رعایت موازین بهداشتی به ریاست ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری در سالن اجتماعات این مجموعه برگزار شد جمعی از صاحبان صنایع و مدیران شرکت‌های تجاری استان نسبت به اهدای مبالغی در امر حبس‌زدایی از زندان‌ها اقدام نمودند. وی از کمک یک زوج اردبیلی برای آزادی ۱۴ محکوم مالی ستد دیه خبر داد

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری و رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان در این مراسم طی سخنانی گفت: یکی از مصادیق کار خیر و احسان کمک به زندانیان جرایم غیرعمد و بدهکاران مالی است که از روی غفلت، ناآگاهی و ناخواسته و گاهی شرایط اجتماعی و نوسانات اقتصادی گرفتار بند شده‌اند.

عتباتی افزود: زندانی شدن سرپرست خانواده می‌تواند در بنیان خانواده و جامعه آسیب‌های جبران‌ناپذیری داشته باشد که از این منظر شایسته است نگاه جامعه به این موضوع تغییر کند و این نگاه تبیین و تبلیغ شود که زندان بهترین مجازات نیست و در بسیاری از موارد جای مناسبی برای اصلاح و تربیت افراد ولو بزهکار هم نمی‌باشد.

وی بیان کرد: امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت اصول و موازین بهداشتی جشن‌های حضوری نداشتیم و تمامی تلاش ما به برپایی آیین‌های مجزای و حضور پررنگ در بستر ارتباطات زنده (لایو) در شبکه‌های اجتماعی بود که در همین راستا یک زوج اردبیلی که مشکلات بسیاری در برگزاری آیین ازدواج خود در شرایط شیوع ویروس کرونا مواجه بودند تصمیم گرفتند رقم ریالی مربوط به جشن عروسی خود را برای آزادی ۱۴ نفر از محکومان غیرعمد به ستاد دیه اهدا کنند.