با حضور رئیس کمیته امداد و رئیس سازمان برنامه و بودجه، تفاهم نامه ساخت ۱۱۵۰ واحد مسکونی برای مددجویان استان اصفهان امضا و عملیات احداث این واحدها آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، تفاهم‌نامه ساخت ۱۱۵۰ واحد مسکن برای مددجویان استان اصفهان با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه امضا شد.

رئیس کمیته امداد در این مراسم که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اصفهان در شهرستان اردستان برگزار شد، با تاکید بر اینکه مسکن پرهزینه‌ترین بخش از سبد معیشت مددجویان است، گفت: بهترین خدمت به محرومان در شرایطی که هزینه‌های اجاره و رهن مسکن در حال افزایش است، کمک به خانه‌دار شدن آنان است.

بختیاری با بیان اینکه ۲۵ هزار خانوار از جامعه ۱۱۵ هزار خانواری تحت حمایت کمیته امداد در استان اصفهان فاقد مسکن هستند، گفت: از این میزان ۶۳۰۰ خانواده ساکن شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و مابقی در شهرها با جمعیت کمتر یا روستاها ساکن هستند.

وی با تقدیر از همراهی سازمان برنامه و بودجه با کمیته امداد در ساخت و تامین مسکن مددجویان، ادامه داد: در حال حاضر ۱۸۵۰ واحد مسکن مددجویی در کشور آماده افتتاح است که از این میزان ۱۳۰۰ واحد مربوط به مددجویان آسیب‌دیده از سیل ابتدای سال ۹۸ است.

در ادامه این مراسم محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در تفاهم‌نامه اولیه، ساخت هزار واحد مسکن مددجویان کمیته امداد در استان اصفهان برنامه‌ریزی شده بود، گفت: بنا بر مطالبه رئیس کمیته امداد و نماینده ولی فقیه در استان، ۱۵۰ واحد دیگر به این تفاهم‌نامه اضافه شد و به این ترتیب ۱۱۵۰ واحد مسکونی برای مددجویان اصفهانی ساخته خواهد شد.

وی همچنین به امضای تفاهم‌نامه ساخت سه هزار واحد مسکن روستایی در استان اصفهان با همکاری بنیاد مسکن اشاره کرد و افزود: در ساخت این واحدهای روستایی هم اولویت با مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کلنگ ساخت اولین واحد از مجموع ۱۱۵۰ واحد یاد شده در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه به زمین خورد.