رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از اجرای طرح «یلدانه» با شعار «یلدا برای همه» و با هدف گسترش همدلی و مهربانی در جامعه، همزمان با شب یلدا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر محمد نصیری با اعلام این خبر گفت: سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در نظر دارد طرح «یلدانه» را برای دومین سال متوالی، همزمان با فرا رسیدن شب یلدا، ساعاتی از بلندترین شب‌ سال را همراه با کسانی باشد که یلدا را تنها و دور از خانواده مانده‌اند؛ بر این اساس اعضای داوطلب در سراسر ایران با یک شاخه گل و انار به همراه‌سراها، بیمارستان‌ها، مراکز نگهداری سالمندان، معلولان و جانبازان و کودکان بی‌سرپرست رفته و لحظاتی را در کنار این افراد خواهند بود.

وی با اشاره به این‌که داوطلبان هلال‌احمر در این طرح به سایر افرادی که نه فقط شب یلدا که شاید در بیشتر مناسبات در کنار خانواده خود نبوده و تنها هستند هم سر خواهند زد، افزود: بر این اساس، شب یلدا در کنار تلاشگران و خدمتگزاران به هموطنان در پایگاه‌های امداد و نجات، اورژانس و ایستگاه‌های آتش‌نشانی هم خواهیم بود و تمامی هموطنانی که علاقه‌مند به همراهی با داوطلبان هلال‌احمر در استان خود هستند، می‌توانند به این میهمانی بیایند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با دعوت از همه علاقه‌مندان برای مشارکت در این طرح گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این طرح می‌توانند کلمه «یلدانه» و نام استان خود را به شماره ۳۰۰۰۲۱۴۷ پیامک کنند تا داوطلبان هلال‌احمر با آنها تماس گرفته و هماهنگی حضور را انجام دهند. اگر هم علاقه دارند خود دست به کار شوند، می‌توانند با یک شاخه گل، انار یا … به نزدیک‌ترین جایی که امکانش وجود دارد، سر بزنند و حتی یک نفر را از تنهایی دربیاورند. این افراد می‌توانند عکس اقدام خیرخواهانه خود را با هشتگ#یلدانه در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند.

به گفته وی هماهنگی های متعددی با سازمان جوانان و تشکل های مردم نهاد همکار با جمعیت هلال احمر برای هم افزایی و تقویت طرح یلدانه انجام شده است: نشستی که با حضور خیرین برگزار شد که حمایت مالی و معنوی از این طرح را در بر داشت و داوطلبان با تهیه و آماده سازی بسته ها و سبدهای معیشتی ویژه شب یلدا برای توزیع بین خانواده های بی سرپرست، بدسرپرست و بیماران صعب العلاج اقدامات لازم برای حمایت از این افراد را در شب یلدا انجام دادند.

نصیری با ابراز امیدواری از اینکه جمعیت هلال احمر با اجرای این طرح موجب تسکین آلام افراد کم برخوردار در یلدا باشد، گفت: حافظ خوانی، اجرای برنامه های متنوع و شاد و همچنین تکریم و دلجویی از سالمندان و بیماران از دستاوردهای اجرای یلدانه توسط داوطلبان بود.

سال گذشته طرح “یلدانه” در یک هزار و ۷۰۰ پایگاه در سراسر کشور اجرا و با اقبال عمومی روبه‌رو شد.

  • منبع خبر : http://rcs.ir/اجرای-طرح-یلدانه-هلال‌احمر-برای-دو/