معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ارائه خدمات درمانی به ۸۰ هزار بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت خبر داد

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حسین خدرویسی با بیان اینکه بیش از ۸۰ هزار بیمار صعب العلاج و خاص تحت حمایت کمیته امداد هستند، ادامه داد: ارایه خدماتی درمانی بر اساس بسته خدمتی بیمه مکمل به هفت هزار بیمار خاص با اعتباری معادل ۶ میلیارد تومان در سال گذشته انجام شده است.

خدرویسی به پرداخت ماهانه ۱۵۰ هزار تومان به عنوان هزینه نگهداری در منزل برای ۱۵ هزار بیمار صعب العلاج اشاره کرد و گفت: ارایه خدمات درمانی بیمه مکمل به ۷۴ هزار نفر بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت با مبلغ ۴۴ میلیارد تومان از دیگر خدمات کمیته امداد در حوزه سلامت خانواده‌های تحت حمایت است.

وی با تاکید بر لزوم ارتقای کمی و کیفی شاخص‌های بهداشتی و پیشگیرانه برای مددجویان، خاطرنشان کرد: برای ۴۰۰ هزار نفر از مددجویان تحت پوشش امداد با اولویت مناطق محروم، خدماتی از قبیل غربالگری انواع بیماری‌های غیر واگیر، برگزاری کلاس‌های آموزش بهداشت و سلامت، تحویل سبد اقلام بهداشتی و … با هزینه‌ای بالغ بر مبلغ هشت میلیارد تومان در سال گذشته انجام شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اجرای برنامه رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال تاکید کرد: برای ۱۳۷ هزار نفر کودک زیر پنج سال که از سوی مراکز بهداشت به امداد معرفی شده‌اند، سبد غذایی ماهیانه به ارزش ۱۰۰ هزار تومان واریز می‌شود.

خدرویسی برنامه رفع سوء تغذیه مادران باردار و شیرده را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد برای ارتقای سلامت جامعه هدف و نیازمندان عنوان کرد و گفت: برای ۲ هزار از نفر از مادران باردار و شیرده تحت پوشش کمیته امداد، ماهیانه سبد غذایی به ارزش ۱۰۰ هزار تومان ارائه می‌شود و تاکنون مبلغ حدود ۱,۵ میلیارد تومان به همین منظور هزینه شده است.

وی با اشاره به واگذاری خدمات درمانی مددجویان در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت به سازمان بیمه سلامت ایران، افزود: تا پایان سال ۹۸ بیش از ۶۰۰ هزار دفترچه برای این دسته از مددجویان صادر و خدمات درمانی آنها تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران قرار گرفت.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اضافه کرد: با وجود واگذاری خدمات درمانی مددجویان شهری به سازمان بیمه سلامت، ارائه خدمات بیمه مکمل به همه خانواده‌های تحت حمایت همچون گذشته تداوم داشته و در همین زمینه ۱۳۳ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.