وی افزود: در پی فقدان فرهنگ رانندگی تنها در سال گذشته افزون بر مرگ 17 هزار ایرانی در جاده ها تعداد 360 هزار نفر مصدوم و همچنین 3500 نفر مادام‌العمر معلول شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «روی خط خبر» اظهار کرد: با وجود نظارت دقیق ناجا و کنترل در تولید خودرهای تا حدودی استاندارد، باید گفت کشته های حوادث جاده ای و مرگ سالانه ۱۷ هزار ایرانی در مسیر جاده‌های شهری و روستایی بیشتر محصول مدیریت ضعیف دست اندرکاران ایمنی است.
وی افزود: در پی فقدان فرهنگ رانندگی تنها در سال گذشته افزون بر مرگ ۱۷ هزار ایرانی در جاده ها تعداد ۳۶۰ هزار نفر مصدوم و همچنین ۳۵۰۰ نفر مادام العمر معلول شده اند.

برنامه زنده تلویزیونه روی خط خبر شبکه خبر کشته های حوادث جاده ای

بسیاری از کنفرانس‌های آسیب شناسانه خود نیازمند اصلاحند

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به کثرت کنفرانس‌های مشابه برگزار شده در حوزه افزایش ایمنی عابران راه یادآور شد: در شرایط فعلی عمده برگزارکنندگان همایش‌ها بیش از آن که به موضوع اصلی گردهمایی و کارگروه‌های تخصصی در این باب توجه داشته باشند، به اطلاع‌رسانی در مورد تعداد مقالات دریافتی و اعلام زمان و مکان برنامه معطوف شده‌اند که از این وصف می‌توان به محتوای اصل پی برد.

ورود بیمه‌ها در کارهای پیشگیرانه به نفع آن‌هاست

وی پیشنهاد داد: با عنایت به مشکلات معیشتی مردم در سال‌ اخیر پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان از سوی شرکت‌های بیمه برای تامین خسارت ها و کشته های ناشی از حوادث جاده ای یک فاجعه عظمی است که پیشنهاد می‌شود بیمه گر با صرف مبالغی در حوزه « پیشگیری از وقوع تصادفات »، نه این که فقط دردی از دردهای مردم بکاهد ، بلکه به نفع خود در کاهش پرداختی‌های کمتر طرح‌های پیشگیرانه را در با اولویت پیگیری نمایند.

  • منبع خبر : http://www.ipro.ir/fa/news/2230/از-کثرت-کشته-های-حوادث-جاده-ای-سِر-شده-ایم