مهلت ارسال مقاله به پنجمین کنگره «نقش خدمات حمایتی در توانمندسازی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌ آنها» که توسط موسسه خیریه محک برگزار می‌شود، تا ۱۰ دی ۹۸ اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از خبرگزاری مهر ، کنگره «نقش خدمات حمایتی در توانمندسازی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌ آنها» ۷ و ۸ اسفند ۹۸ در محورهای ارائه خدمات حمایتی به کودک و مراقبین (خانواده و تیم درمان) در فرآیند درمان سرطان کودک در مراحل تشخیص، سیر درمان، پیگیری و بازگشت به زندگی عادی، تسکین‌های قبل از سوگ، سوگ و پس از سوگ، نقش فعالیت‌های داوطلبانه در مداخلات مددکاری اجتماعی و روانشناختی، اولویت‌بندی منابع خدمات حمایتی مبتنی بر شاخص‌های اثربخشی، حقوق بیمار و مراقبین ایشان و مراقبت از مراقبت‌کنندگان برگزار خواهد شد. 

مددکاران اجتماعی، روان‌شناسان و روان‌پزشکان، پزشکان متخصص هماتولوژی- آنکولوژی، رادیوتراپی- آنکولوژی، جراح و اطفال، پرستاران و روان‌پرستاران، اعضای هیأت علمی و پژوهشگران دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در حوزه‌های مددکاری اجتماعی، روان‌شناسی، توانبخشی و جامعه‌شناسی، دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای عمومی و تخصصی رشته‌های مددکاری اجتماعی، روان‌شناسی، روان‌پزشکی، پزشکی، پرستاری، علوم تربیتی و مشاوره، توانبخشی و جامعه‌شناسی همچنین سازمان‌های مردم‌نهاد ملی و بین‌المللی گروه‌های هدف این کنگره هستند.

از تمام علاقه‌مندان فعال در حوزه گروه‌های هدف دعوت می‎شود تا مقاله‌های پژوهشی و کاربردی خود را مرتبط با محورهای تعیین شده حداکثر تا ۱۰دی از طریق سایت و پست الکترونیکی کنگره  به آدرس icss.mahak-charity.org//:https و  icss@mahak-charity.org ارسال کنند. همچنین سایر اطلاعات مورد نیاز این رویداد علمی از طریق سایت این کنگره قابل دسترس است.

موسسه خیریه محک در راستای حمایت همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنان در بخش حمایتی از سال ۹۰  نسبت به برگزاری ۴ دوره کنگره خدمات حمایتی اقدام کرده و امسال پنجمین دوره آن برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : mehrnews.com/news/4798261