با حضور رئیس کمیته امداد، ۱۰۷۰ واحد مسکن مددجویان آسیب‌دیده از سیل فروردین‌ماه استان گلستان افتتاح و به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان تحویل شد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، مراسم بهره‌برداری از ۱۰۷۰ واحد مسکونی مددجویان استان گلستان با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه در شهرستان آق قلا استان گلستان برگزار شد.
رئیس کمیته امداد در این مراسم با تاکید بر تسریع در روند خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان در استان‌های مختلف کشور خاطرنشان کرد: علاوه بر پرداخت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض بنیاد مسکن و اعتبارات دولتی، به همت مسئولان کمیته امداد، مبلغ ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به ۱۲۰ واحد شهری و ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به ۹۴۶ واحد روستایی مددجویان سیل‌زده گلستانی اختصاص‌یافته است.

بختیاری با بیان اینکه بیش از ۱۵ هزار واحد مسکونی مددجویان در سیل ابتدای سال در کشور دچار خسارت‌های جزیی و کلی شده بود، اظهار کرد: همه این منازل تعمیر و تحویل مددجویان امداد شده است. همچنین بخشی زیادی از ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی تخریب شده مددجویان در سیل فروردین، ساخته و تحویل شده و مابقی تا اوایل سال آینده تحویل خانواده‌های تحت حمایت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۲۲۵ واحد مسکونی مددجویان سیل‌زده در سیل استان گلستان آسیب دیده است، افزود:تعداد ۱۰۷۰ واحد مسکن مددجویان در دهه شکوهمند فجر به بهره‌برداری رسید.

رئیس کمیته امداد در ادامه خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه ساخت سه هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در استان گلستان با همکاری سازمان برنامه و بودجه، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیادمسکن به امضا رسیده است و تا یکسال آِینده به بهره‌برداری می‌رسد.

بختیاری تاکید کرد: براساس این تفاهم‌نامه، برای هر واحد مسکونی ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به مددجویان ارائه می‌شود، بنیاد مسکن نیز پرداخت ۴۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصدی با بازپرداخت ۱۵ ساله را تقبل کرده و کمیته امداد تامین بخشی از کمک‌های بلاعوض را برای سهم آورده متقاضیان را متعهد شده است.

رئیس کمیته امداد در ادامه سفر به استان گلستان از منازل مددجویان در شهرستان آق قلا بازدید و با خانواده یک شهید امدادگر در کردکوی دیدار کرد. در این سفر همچنین با حضور رئیس کمیته امداد، ۲۲ مرکز نیکوکاری در استان افتتاح شد.