وزیر آموزش و پرورش گفت: خیران مدرسه ساز باید به الگویی برای تمامی افراد جامعه تبدیل شوند

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از خبرنگار مهر، محسن حاجی میرزایی شامگاه چهارشنبه در نشست با مدیران کل نوسازی مدارس و رؤسای مجامع خیرین مدرسه ساز کشور در تبریز گفت: هم اکنون جامعه تحت تأثیر برخی دشمنی‌ها، روزهای سختی را می‌گذراند و این سختی‌ها انضباط ذهنی و روحیه برخی را بر هم زده است که در این شرایط نیازمند کسانی هستیم که با کارهای خود، حال جامعه را بهتر کنند.

وی، خیرین را افرادی دانست که وضع جامعه را بهتر می‌کنند و گفت: خیرین مدرسه ساز با کارهای خیر خود، می‌توانند حال مردم و جامعه را دگرگون کنند که باید بگوییم هم اکنون تمامی اجزای جامعه ما به روحیه‌ای همانند روحیه خیرین مدرسه ساز نیاز دارد.

مدرسه یک رسانه گسترده است

حاجی میرزایی مدرسه را یک رسانه گسترده دانست و گفت: چتر این رسانه، همه جا گسترش پیدا کرده است؛ در مدرسه روح انسان‌ها جان می‌گیرد و وجود آنها اعتلا پیدا می‌کند و خیرین این رسانه را می‌سازند و در برابر همگان قرار می‌دهند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: پایدارترین تحولات در مدرسه شکل می‌گیرد که هیچ جایی چنین جایگاهی را ندارد که اگر می‌خواهیم آینده کشور را درک کنیم، باید وضعیت فعلی مدرسه را مشاهده کنیم.

وی با بیان اینکه هویت و شخصیت‌ها در مدرسه شکل می‌گیرد، گفت: دوران مدرسه در مهم‌ترین و تاثیرگذارترین دوره زندگی انسان قرار گرفته و شخصیت وی در همین مدارس شکل می‌گیرد.

حاجی میرزایی وظیفه تجهیز مدارس را بر روی دوش مسئولان نوسازی مدارس استان‌ها دانست و گفت: مسئولان نوسازی باید علاوه بر ساخت مدرسه و مقاوم سازی به فکر تجهیز آن نیز باشند.

  • منبع خبر : mehrnews.com/news/4807866