رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از امدادرسانی به سرنشینان ۳۲۳ خودروی گرفتار در برف و کولاک طی ۲۴ ساعت گذشته در محورهای کوهستانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از ایرنا؛ مرتضی سلیمی با اشاره به امدادرسانی به سرنشینان و انجام عملیات امداد و نجات در حوادث جوی (سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک) از سوی امدادگران و نجاتگران هلال‌ احمر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته هموطنان در ۱۶ استان (آذربایجان شرقی، اصفهان، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، همدان و هرمزگان) متاثر از حوادث جوی بوده اند.

وی درباره فعالیت ۸۷۵ نیروی عملیاتی هلال احمر در قالب ۱۷۵ تیم افزود: در این مدت ۳۲۳ دستگاه خودروی گرفتار به همراه سرنشینان آنها از برف و کولاک رهاسازی شدند و تخلیه آب از ۹۸ واحد مسکونی دچار سیل و آبگرفتگی انجام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه نیروهای امدادرسان هلال احمر در ۱۶ استان یاد شده در حال انجام سلسله عملیات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری به متاثران از حوادث جوی هستند، گفت: تا ساعت ۶ امروز ۲۹ آبان ۹۸، هزار و ۵۱۲ تخته پتو، ۱۵۷ بسته غذایی، ۲ هزار و ۵۵۰ قوطی کنسروجات، ۷۵۱ قرص نان، ۱۹۱ بطری آب معدنی، ۸۷ کیلوگرم خرما، ۱۴۵ کیلوگرم برنج، ۶۰ کیلوگرم حبوبات، ۶۴ کیلوگرم روغن، ۵۶ کیلوگرم قند و شکر و ۶۹۷ کیلوگرم نایلون در بین متاثرین از حوادث جوی (سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک) توزیع شده است.

سلیمی افزود: امدادرسانی به سرنشینان از سوی امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر با جدیت کامل در مناطق متاثر از حوادث جوی استان‌های چهارمحال و بختیاری، فارس، گیلان، گلستان، مازندران و هرمزگان ادامه دارد.

وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی اضطراری به انواع حوادث جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند.

  • منبع خبر : http://rcs.ir/سرنشینان-۳۲۳-خودروی-گرفتار-در-برف-و-کول/