فرمانده سپاه کربلا از برپایی و احداث ۱۷ نقاهتگاه ویژه مراقبت از بیماران کرونایی با دارا بودن یک هزار و ۶۶۱ تخت مراقبتی در شهرهای استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از خبرنگار مهر، سردار محمد حسین بابایی عصر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران، ضمن تبریک اعیاد پیش رو به تشریح اقدامات یک ماهه سپاه کربلا در جبهه مقابله با کرونا پرداخت و گفت: امروزه جبهه وسیعی از مقابله با این ویروس منحوس را طی ۳۴ روز در همه شهرها و روستاهای مازندران شاهد هستیم.

فرمانده سپاه کربلا از تولید بیش از ۳ میلیون و ۲۹۸ لوازم بهداشتی اعم از ماسک و گان بیمارستانی خبر داد و افزود: ۲۱۴ کارگاه تولید لوازم پزشکی با بیش از ۴ هزار خیاط مشغول تولید اقلام بهداشتی هستند که این اقلام توسط مدافعان سلامت بین مردم توزیع می‌شود.

سردار بابایی در ادامه با اعلام اینکه در ضدعفونی و گندزدایی محلات و معابر، امکان پرتردد بیش از ۳ میلیون ۱۴۳ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده استفاده شد، اضافه کرد: ضدعفونی معابر شهری و روستایی بارها تداوم پیدا کرد و چه بسا بعضی معابر و کوچه‌ها هر شب توسط مدافعان سلامت گندزدایی می‌شد.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه کربلا با بیان اینکه مردم و بسیجیان احساس مسئولیت کردند و در صحنه مبارزه با کرونا ماندند، خاطرنشان کرد: تلاش جمعی گروه‌های جهادی آثار و برکات خوبی داشت که از جمله این آثار و برکات از بین رفتن ترس و واهمه بین مردم برای تأمین نیازهای اقلام بهداشتی بود که امروز مازندران از شرایط سخت عبور کرد و توانست خود را بازسازی کند.

سردار بابایی در ادامه سخنان خود از اهدای بیش از ۷۰ هزار بسته معیشتی به اقشار آسیب پذیر خبر داد و افزد: موضوعی که در این ایام سپاه از آن غافل نشد حمایت از عزیزانی بود که به نحوی شغل شأن را از دست دادند یا به هر دلیل دچار مشکل شدند لذا بسته‌های معیشتی با کمک خیرین تهیه و دراختیار آن‌ها قرار گرفت.

فرمانده سپاه کربلا با اعلام اینکه بیش از ۴۲۲ هزار بسته بهداشتی هم توزیع شد، خاطرنشان کرد: مثل دوران دفاع مقدس که عده‌ای روسفید شدند و عده قلیلی هم رفوزه شدند؛ در این ایام هم که مردم نیاز به اقلام بهداشتی داشتند و برخی نیز روی تخت بیمارستان بودند عده قلیلی دست به احتکار لوازم بهداشتی زدند که با اشراف اطلاعاتی سپاه در این مورد ۱۳۳ نفر دستگیر شدند و بیش از یک میلیون انواع اقلام بهداشتی هم کشف شد.

به گفته سردار بابایی ۱۷ نقاهتگاه ویژه مراقبت از بیماران کرونایی با بکارگیری یک هزار ۶۶۱ تختخواب در شهرهای مازندران برپا شد که بخشی از پرستاران و پزشکان نیروی زمینی سپاه در بابل و همچنین نیروی دریایی سپاه در چالوس مستقر شدند، تا پذیرای بیماران کرونایی باشند که مرحله دوران پس از مرخصی بیمارستان را طی می‌کنند.

فرمانده سپاه کربلا در پایان سخنان خود با اعلام اینکه طی ۳۴ روز از شرایط کرونایی در مازندران ۲۶۶ هزار ۹۸۴ بسیجی در جبهه مبارزه با کرونا فعالیت می‌کنند، یادآور شد: به همه بسیجیان دست مریزاد می‌گویم و امیدوارم مثل پدران خود که در دهه اول انقلاب و در دوران جنگ در جبهه و ستاد پشتیبانی فعال بودند، آن‌ها هم خاطرات خوبی از جهاد در میدان مقابله با کرونا داشته باشند.