آمادگی ۲ هزار بقعه شاخص کشور برای کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان ؛ ۳۰ موکب اربعین حسینی در مناطق سیل زده برای کمک به هموطنان برپا می شوند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام محمد نوروز پور با اعلام این اخبار افزود: از همان روزهای ابتدایی بحران سیل با ارسال ابلاغیه به اماکن متبرکه سراسر کشور از آنها درخواست شد، که برای خدمت رسانی به مردم سیل زده این استان ها فعال و کمک های جمع آوری شده را هر چه سریعتر به مناطق سیل زده ارسال کنند.

وی یادآور شد: همچنین، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه مبلغی را از محل خیرات و مبرات برای کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته‌ است.

نوروزپور تصریح کرد: مردم می توانند کمک های نقدی، مایحتاج ضروری همچون پتو، ظروف آشپزی و غذاهای فاسد نشدنی، کنسرو و آب آشامیدنی را به بقاع متبرکه و امامزادگان تحویل دهند، تا با تدابیر اندیشیده شده این کمک های جمع آوری شده در بین هموطنان سیل زده توزیع شود.

وی تاکید کرد: درهای بقاع متبرکه این استان ها از همان ابتدای بحران سیل به روی هموطنان سیل زده باز است و زمینه اسکان و پذیرایی از سیل زدگان در این اماکن مذهبی فراهم شده است.

نوروزپور با اشاره به فعال شدن ۳۰ موکب اربعین حسینی بقاع متبرکه و امامزادگان برای خدمت رسانی به سیل زدگان گفت: این موکب ها که یادگار شهید سردار قاسم سلیمانی هستند، بنابر نظر این شهید بزرگوار که تاکید داشت این مواکب باید در طول سال و به غیر از اربعین و نیز بحران های مختلف فعال شوند، به مناطق سیل زده استان های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان نیز خدمت رسانی می کنند.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امورخیریه اظهار کرد: این موکب های اربعین در فروردین سال ۹۸ نیز در استان های خوزستان و گلستان و لرستان به مردم مناطق سیل زده خدمت رسانی کردند.

وی درباره میزان خسارت های ناشی از سیل در امامزادگان و بقاع متبرکه استان های سیستان و بلوچستان و بخش هایی از کرمان و هرمزگان، اضافه کرد: خوشبختانه، امامزادگان و بقاع متبرکه و مساجد شهرها در این سیل دچار آسیب نشده اند، اما در روستاها این خسارت ها جزیی بوده است که در حال برآورد خسارت آنها برای تعمیر و بازسازی هستیم.