مدیرعامل ستاد دیه کشور از آزادی بیش از 330 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد به برکت اجرای پویش مردمی «هر هیئت حسینی، آزادی یک زندانی» خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور ، سید اسدالله جولایی مدیرعامل این نهاد حمایتی از آزادی بیش از ۳۳۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد به برکت اجرای پویش «هر هیئت حسینی، آزادی یک زندانی» خبر داد.

در سالی که به دلیل شیوع ویروس کرونا و به تبع آن اعمال محدودیت‌های بهداشتی امکان برگزاری آیین‌های گلریزان میسر نبود، اما به همت همکاران ستادی و همیاری مددکاران خدوم زندان‌ها، چه در ایام ماه رمضان و چه در همین روزهای سوگواری حضرت اباعبدالله علیه ‌السلام خوشبختانه چراغ حمایت از بدهکاران غیر بزهکار خاموش نبوده است.

وی با تقدیر از حمایت خادمان تکایای عزاداری در امر دستگیری از عاشقان حسینی گرفتار در بند گفت: قابل تامل است در شرایط خاص کشور که تحت تاثیر بیماری کرونا قرار دارد در قالب پویش‌های انساندوستانه ویژه ماه رمضان و همچنین دهه اول ماه محرم نه فقط تداوم کمک‌های نقدی خیرین را داشته‌ایم بلکه طبق آمار افزایش واریزی‌ها را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داریم.

وی یادآور شد: امسال با مشارکت تکایایی چون هیئت «جان‌ نثاران اسلامیه» و خیمه «انصارالولایت» در شهر یزد، هیئت «انصارالحسین» در تهران و موکب «ولیه الله» شهر تبریز موضوع طرح «هر هیئت آزادی یک زندانی» تا به امروز زمینه آزادی ۳۳۰ زندانی و محکوم مالی (غیرکلاهبرداری) را فراهم نموده‌اند که امید است تا اربعین حسینی این تعداد جمعیت بیشتری از محبوسان نیازمند را شامل شود.