مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از توزیع ۲ هزار و 500 بسته معیشتی برای توزیع بین ده هزار نفر از متاثرین خشکسالی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ، محمد رضا رضایی با اشاره به شرایط اقلیمی استان بیان کرد: هلال احمر جمعیتی خدمتگذار بوده که تسکین آلام بشری فلسفه وجودی این جمعیت است.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر همواره در بحران ها حضوری موثر داشته ، افزود: در شرایط کنونی ، خدمت به اهالی مناطقی از خراسان جنوبی که از خشکسالی رنج میبرند از جمله اقداماتی بوده که توسط این جمعیت رقم می خورد.

رضایی با اشاره به شیوع کرونا و تاثیر آن بر اقشار محروم بیان کرد: فعالیت ویروس کرونا در کشور و استان علاوه بر به خطر انداختن سلامت جامعه ، معیشت بسیاری از خانواده را در شرایط سختی قرار داده است‌.

وی با اشاره به شرایط سخت معیشت نیازمندان در مناطق محروم استان ، گفت: به دنبال خشکسالی های چندین ساله ، جمعیت هلال احمر همزمان با دهه کرامت با استفاده از منابع داخلی درصدد است تا بخشی از آسیب های معیشتی مردم نیازمند را جبران کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی توزیع بسته های غذایی بین نیازمندان را از جمله اقدامات انجام شده دانست و افزود: در این راستا ۲۵۰۰ بسته معیشتی برای آسیب دیدگان از خشکسالی برای توزیع بین ده هزار نفر نیازمند تهیه شده است.

وی با بیان اینکه این کمک ها ده قلم جنس از جمله برنج ، روغن ، کنسروجات ، حبوبات ، شکر ، قند ، چای و غیره را شامل می شود، اظهار کرد: ارزش ریالی این اقلام حدود ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.