هزار واحد مسکونی در فارس به بهره برداری و تحویل خانواده های تحت حمایت شد. همچنین 1500 فقره جهیزیه به زوج های جوان تحت حمایت کمیته امداد استان فارس اهدا شد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی کمیته امداد، سید مرتضی بختیاری در مراسم افتتاح هزار واحد مسکن مددجویان استان فارس گفت: برنامه کمیته امداد تامین مسکن با اولویت خانواده‌های ایتام و خانواده‌های بالای سه نفر جمعیت است.
رئیس کمیته امداد ارائه وام قرض‌الحسنه برای رهن و اجاره را از دیگر اقدامات این نهاد برای حمایت از مددجویان عنوان کرد و افزود: در همین راستا ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه رهن مسکن پیش‌بینی و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
وی از توافق با استانداری‌های سراسر کشور برای تامین مسکن مددجویان خبر داد و تاکید کرد: استانداری‌ها موافقت کرده‌اند در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت، زمین برای ساخت واحدهای مسکونی در اختیار قرار دهند.
همچنین در مراسمی با حضور رئیس کمیته امداد ۱۵۰۰ فقره جهیزیه و ۲ هزار مورد لوازم سرمایشی به زوج‌های جوان و خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان فارس اهدا شد.
سید مرتضی بختیاری در این مراسم با تقدیر از همکاری خیران و مردم نیکوکار در تامین جهیزیه و لوازم زندگی خانواده‌های نیازمند، گفت: خیران و موسسات خیریه توانستند ١۵٠٠ هزار جهیزیه به ارزش واقعی هر کدام ۱۸ میلیون تومان تهیه و به نیازمندان ارائه کنند. وی اشتغال‌زایی را در کنار مسکن از جمله زمینه‌های توانمندسازی مددجویان دانست و ادامه داد: در استان فارس سال گذشته ١٢ هزار فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ٣٠٠ میلیارد تومان ایجاد شد.
رئیس کمیته با بیان اینکه برنامه این نهاد ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در سال جاری است، افزود: امسال ۴٠٠ میلیارد تومان تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال برای ٢٠ هزار نفر در استان فارس تخصیص می‌یابد.