بنیاد مستضعفان برای آزادی ۲۵۷۴ زندانی جرائم غیرعمد با هدف حمایت از این زندانیان نیازمند و خانواده های آنان، مبلغ ۵۰ میلیارد تومان را تخصیص داد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان ، روز گذشته سید پرویز فتاح در صفحه شخصی خود در توییتر از تخصیص ۵۰ میلیارد تومان برای آزادی ۲۵۷۴ زندانی جرائم غیر عمد خبر داد.

جزئیات آزادی ۲۵۷۴ زندانی جرائم غیرعمد توسط بنیاد مستضعفان - توییت سید پرویز فتاح در این مورد

به لطف الهی در این شرایط خاص، زمینه آزادی ۲۵۷۴ زندانی جرائم غیر عمد با اختصاص ۵۰ میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان فراهم شد.
کانون گرم خانواده و جامعه مبارکشان باد. الحمد لله

بر اساس این گزارش ، این مبلغ قرار است برای آزادی نیازمندانی که تا سقف ۵۰ میلیون تومان بدلیل بدهی مالی مهریه ، دیه غیرعمد و محکومین مالی در زندان‌های کشور هستند ، اختصاص یابد.

همچنین بر اساس مذاکرات صورت گرفته از سوی بنیاد مستضعفان با سازمان زندان های کشور ، بیش از ۵۰۰ تن از این زندانیان ، بانوانی هستند که به دلیل جرائم مالی و دیه غیرعمد در زندان به سر می برند و با اخذ رضایت از شاکیانشان آزاد خواهند شد.

این دومین مرحله از کمک‌های بنیاد مستضعفان برای حمایت از زندانیان و خانواده‌های آنان است که عمدتا جزو اقشار ضعیفی هستند. در مرحله نخست کمک های بنیاد مستضعفان طی ماه های اخیر ، مبلغ ۲۰ میلیارد تومان برای خانواده های ۳۸ هزار زندانی نیازمند تخصیص داده بود.