با امضای تفاهمنامه میان کمیته امداد و سازمان بسیج اساتید کشور کمک های پویش استادی برای رفع مشکلات اشتغال خانگی زنان سرپرست خانوار به کمیته امداد اختصاص یافت

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی کمیته امداد، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم ‌نامه با سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به مشارکت این سازمان برای کمک به نیازمندان گفت: اقدام اساتید بسیجی در رفع مشکلات اشتغال زنان سرپرست خانوار یک حرکت هوشمندانه و قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه توانمندسازی و کمک به طرح‌های اشتغال مددجویان از رسالت‌های اصلی کمیته امداد است، خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ درصد مددجویان کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند که در کنار اداره امور زندگی و فرزندپروری، با تکیه بر طرح‌های اشتغال خانگی، هزینه‌های زندگی خانواده را نیز تامین می‌کنند و موظفیم درآمد باثبات برای آنان ایجاد کنیم.

رئیس کمیته امداد با تبریک فرا رسیدن هفته اکرام، تاکید کرد: در حال حاضر حدود ۷۱۰ هزار حامی در سراسر کشور، از ۲۹۴ هزار یتیم نیازمند حمایت می‌کنند و این حامیان سال گذشته ۹۱۱ میلیارد تومان کمک به ایتام تحت سرپرستی خود پرداخت کردند.

بختیاری با بیان اینکه ۲۴ هزار نفر از ایتام نیازمند فاقد حامی هستند، اظهار کرد: حامیان و مردم خیر و نیکوکار می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی ekram.emdad.ir و یا ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳  حمایت از این ایتام را برعهده بگیرند.

در ادامه این مراسم مجتبی زارعی، رئیس سازمان بسیج اساتید کشور نیز با تشریح اقدامات این نهاد در حمایت از محرومان و نیازمندان گفت: جنبش استادی کشور در حال حاضر بر کمک به اقشار آسیب دیده از کرونا متمرکز شده و در فاز اول مبلغی را برای رفع مشکلات طرح‌های اشتغال خانگی زنان سرپرست خانوار به کمیته امداد اختصاص داده است.

وی کمک به مستضعفان را فلسفه انقلاب اسلامی دانست و افزود: کمیته امداد زاده انقلاب و فعالیت‌های آن مقوم شجره طیبه انقلاب اسلامی است و جنبش استادی کشور با درک صحیح از مسئولیت‌های اجتماعی خود، در این مسیر در کنار کمیته امداد قرار دارد.