با تفاهم کمیته امداد و فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه ، ۱۰۰ هزار نفر از دانش آموزان تحت حمایت از خدمات معیشتی و تحصیلی برخوردار می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی کمیته امداد، تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه با حضور سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و رسول محمدی، مدیرعامل فروشگاه‌ های زنجیره‌ای رفاه به امضا رسید.

رئیس کمیته امداد در این مراسم ضمن گرامیداشت عاشورا و تاسوعای حسینی (ع) و هفته دولت گفت: مسئولیت اصلی کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است و در این زمینه نیازمند همراهی مردم، خیران و نهادهای مختلف هستیم.

وی با تقدیر از رویکرد فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی افزود: این مجموعه تامین مالی برای کمک به تحصیل ۱۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد را برعهده گرفته است.

بختیاری با بیان اینکه طبق آخرین برآوردها حدود ۷۵۰ هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد هستند، خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار نفر از این دانش‌آموزان دارای استعداد ویژه هستند که فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه ارائه تبلت و تجهیزات آموزش و تحصیل مجازی به آنان را تقبل کرده است.

مدیرعامل فروشگاه‌ های زنجیره‌ای رفاه نیز در این مراسم ترویج فرهنگ خیر و احسان را از جمله اهداف تفاهم‌نامه با کمیته امداد دانست و گفت: در قالب این تفاهم‌نامه علاوه بر حمایت تحصیلی از ۱۰۰ هزار دانش‌آموز نیازمند، ایجاد پنج هزار فرصت شغلی از طریق تاسیس شعبات رفاه مارکت پیش‌بینی شده است.

وی افزود: فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود، معتقد است در شرایط سخت اقتصادی همه دستگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی و دولتی باید به یاری کمیته امداد بیایند تا از این برهه سخت عبور کنیم.

مهران مدیری، هنرمند برجسته کشورمان نیز در این مراسم با اشاره به نقش حمایتی کمیته امداد در کمک به نیازمندان گفت: کمیته امداد همیشه بانی اقدامات خیر بوده و الگوی همکاری فروشگاههای زنجیره‌ای رفاه با این نهاد باید الگویی برای دیگر مجموعه‌های اقتصادی باشد.

وی بر اهمیت ترویج فرهنگ خیر و احسان تاکید کرد و افزود: حمایت از ۱۰۰ هزار دانش‌آموز نیازمند توسط فروشگاه رفاه می‌تواند موجبات شکوفایی این عزیزان را فراهم کند.