مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۲۱۴ خانواده زندانی که هم اکنون سرپرست آنها در زندان است از سوی این نهاد حمایت می شوند و در طول سال خدمات مختلفی را دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر، صبح امروز در نشست با مدیر کل سازمان زندانهای استان بوشهر اظهار داشت: حمایت از خانواده های زندانی نیازمند که سرپرست آنها در زندان است با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کمک به بهبود وضعیت معیشتی آنها از وظایف و برنامه های کمیته امداد است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه هم اکنون ۲۱۴ خانوار زندانی نیازمند تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت: این تعداد خانوار در طول سال خدمات مختلفی از سوی این نهاد دریافت می کنند.

لطفی ارائه خدمات معیشتی، درمانی، تحصیلی و دیگر ملزومات ضروری را ازجمله خدمات ارائه شده به خانواده‌های زندانی عنوان کرد و گفت: علاوه بر آن ارائه کمک‌های حمایتی، فراهم کردن زمینه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به خانواده های زندانیان نیازمند و زندانیان آزاده شده بر اساس ضوابط را ازجمله خدماتی خواند که به زندانیان جرایم غیر عمد ارائه می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر ساخت و یا خرید مسکن و پرداخت ودیعه و اجاره مسکن برای خانواده‌های زندانیان دارای محکومیت طولانی را یکی دیگر از خدمات این نهاد دانست و گفت: سال گذشته به تعدادی از این خانواده ها هزینه اجاره و یا ودیعه مسکن پرداخت شده است.

لطفی ارائه مشاوره‌های خانوادگی، تحصیلی،ازدواج، اشتغال، حقوقی توسط مشاوران مجرب در کمیته امداد و در موارد لزوم معرفی به کلینیک‌های تخصصی مشاوره طرف قرارداد با این نهاد و نیز برگزاری کلاس‌های آموزشی، فرهنگی، اردوهای زیارتی و سایر اقدامات مراقبتی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌های زندانیان جرایم غیر عمد را از دیگر اقدامات این نهاد عنوان کرد.

  • منبع خبر : https://news.emdad.ir/fa/newsagency/171984/حمایت-کمیته-امداد-از-214-خانوار-زندانی-در-بوشهر