معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد گفت: بیش از ۱۶۷ هزار و ۵۰۰ دختر ایتام و محسنین با کمک حامیان طرح اکرام، از خدمات کمیته امداد برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، علیرضا عسگریان با تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر ، افزود: در حال حاضر حدود ۳۱۷ هزار و ۱۸۹ فرزند ایتام و محسنین تحت پوشش کمیته امداد هستند که از این تعداد ۱۶۷ هزار و ۵۹۸ نفر، دختر هستند.
وی با بیان اینکه ۷۹۹ هزار و ۸۱۰ حامی در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین ، از فرزندان معنوی پسر و دختر خود حمایت می‌کنند، ادامه داد: تعدادی از این ایتام فاقد حامی بوده و تنها از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره می‌برند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه حامیان طرح اکرام در سال گذشته حدود ۹۱۱ میلیارد تومان به فرزندان تحت حمایت خود کمک کردند، تاکید کرد: حامیان در دو ماهه ابتدایی سال جاری نیز ۲۲۱ میلیارد تومان به فرزندان خود کمک کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۴۸ درصدی همراه بوده است.
عسگریان با دعوت از مردم نیکوکار ایران اسلامی برای پیوستن به طرح اکرام ایتام و محسنین و حمایت از این کودکان خاطرنشان کرد: پایگاه اینترنتی طرح اکرام ایتام به آدرس ekram.emdad.ir و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳ به منظور ثبت نام از حامیان نیک‌اندیش پیش‌بینی شده است.