وی اضافه کرد: خانه وقفی پدربزرگم همچنان به همان شکل و شمایل سال های گذشته و به صورت درب چوبی و گاهگلی هست و در دوران قبل از انقلاب اسلامی هم در این خانه، کلاس های حوزوی برای طلبه ها و روحانیون برگزار می شد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اوقاف و امور خیریه
رضا توکلی بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگویی با اشاره به اینکه پدربزرگش یکی از واقفین در مشهد بوده است، گفت: پدربزرگم مرحوم حاج غلامرضا توکلی در طول زندگی اش، مدام به امورات مذهبی و دینی توجه خاصی داشتند و یک فرد مومن به تمام معنا بود و وصیت کرد که بعد از مرگش، خانه محل زندگی اش در مشهد، وقف امورات دینی و اسلامی شود.

 وی ادامه داد: بعد از رحلت پدربزرگم، عمویم علی توکلی به وصیت نامه پدرش عمل کرد و خانه را وقف امورات دینی و اسلامی قرار داد . در حال حاضر هم این خانه وقف حسینیه شده است و هیئت مذهبی اردبیلی ها، هر هفته در این حسینیه، مراسم مذهبی برگزار می کنند و یادگار به جا مانده از پدربزرگم همچنان وقف امورات دینی و اسلامی است.

توکلی تاکید کرد: کاغذی در سازمان اوقاف و امور خیریه مشهد وجود دارد مبنی بر وقف خانه پدربزرگم در جهت امورات خیریه و اسلامی و مفتخرم که پدربزرگم در این زمینه، اقدام ماندگاری انجام داده است چرا که وقف یکی از مهمترین عبادت هاست و فرد واقف، در این دنیا و جهان آخرت حسنات مربوط به وقف را دریافت می کند و پرونده اعمالش تا به قیامت باز است.

وی اضافه کرد: خانه وقفی پدربزرگم همچنان به همان شکل و شمایل سال های گذشته و به صورت درب چوبی و گاهگلی هست و در دوران قبل از انقلاب اسلامی هم در این خانه، کلاس های حوزوی برای طلبه ها و روحانیون برگزار می شد.

این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه باید از ظرفیت بازیگران در زمینه ساخت فیلم با موضوع وقف بهره های بیشتری گرفته شود، اظهار داشت: بنده برای ساخت سریال های تلویزیونی و فیلم سینمایی با موضوع وقف اعلام آمادگی می کنم اما در این زمینه انتظار دارم که سازمان اوقاف و امور خیریه از ما حمایت نماید تا بتوانیم فیلمی در شان و منزلت موضوع وقف را ساخته و به نمایش در بیاوریم که اثرات زیادی در سطح جامعه داشته باشد. 

توکلی افزود: معتقدم که باید آموزش های بیشتری با موضوع وقف را برای مردم کشورمان با کارهای فرهنگی و تبلیغاتی انجام دهیم؛ برای مثال یکی از دوستان بنده در خارج از کشور زندگی می کند و می گفت که می خواهد خانه اش را وقف هموطنانش کند اما نمی داند که از چه راهی باید این کار را انجام دهد و یقینا ارائه آموزش های لازم در این زمینه می تواند کارگشا باشد.

  • منبع خبر : https://www.oghaf.ir/news/view-332398.aspx