کمیته امداد و سازمان نظام روانشناسی برای ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناختی به خانواده های تحت حمایت برای مقابله با عوارض روانی کرونا، تفاهم نامه امضا کردند

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از اطلاع ‌رسانی کمیته امداد، تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و سازمان نظام روانشناسی با حضور سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره امضا شد.

رئیس کمیته امداد در این مراسم با تاکید بر ضرورت انجام مداخلات علمی روانشناسی به مددجویان در حوادث و رویدادهای مختلف گفت: همکاری و مشارکت کمیته امداد و سازمان نظام روانشناسی در زمینه فعالیت‌های مشاوره‌ای و روانشناختی به ویژه در آسیب‌های اجتماعی، به اثربخشی فعالیت‌های مددکاری کمیته امداد کمک خواهد کرد.

وی تبادل اطلاعات تخصصی و بهره‌گیری متقابل از ظرفیت‌های علمی دو نهاد را از موضوعات این تفاهم‌نامه دانست و افزود: سازمان نظام روانشناسی با استفاده از توان علمی و تخصصی خود در زمینه پیشگیری از عوارض روانشناختی در خانواده‌های تحت حمایت امداد و کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با کمیته امداد همکاری خواهد کرد.

بختیاری رئیس کمیته امداد ارتقای بهداشت روان و نگرش در مددجویان را در راستای توانمندسازی اجتماعی خانواده‌های تحت حمایت در قالب تفاهم‌نامه با سازمان نظام روانشناسی عنوان کرد و ادامه داد: در این تفاهم‌نامه، دستورات مداخلات پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی و روانشناختی پیش‌بینی شده است.

رئیس کمیته امداد به شیوع ویروس کرونا و اثرات منفی آن بر حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی، اجتماعی و روانی به ویژه در میان خانواده‌های نیازمند و محروم جامعه اشاره کرد و افزود: مقابله هدفمند با عوارض روانی کرونا برای اقشار آسیب‌دیده و جامعه هدف کمیته امداد از مهمترین اهداف امضای تفاهم‌نامه با سازمان نظام روانشناسی است و امیدواریم با انجام مداخلات روانشناختی تخصصی و به موقع، از بروز برخی آسیب‌های احتمالی پیشگیری کنیم.

در ادامه این جلسه محمد حاتمی، رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره نیز گفت: سازمان نظام روان‌شناسی به عنوان مهمترین سازمان صنفی این حوزه، با در اختیار داشتن بیش از ۳۰ هزار روانشناس دارای پروانه فعالیت، آماده همکاری با کمیته امداد است و امیدواریم بتوانیم در ارائه خدمات به افراد مددجو و اقشار کم درآمد، اقدامات خوبی انجام دهیم.