درخواست افزایش چهار برابری مستمری مددجویان در سال آینده را داریم و ۶۵۰ هزار مددجوی جدید تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، سید مرتضی بختیاری در مراسم واگذاری ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی در بوشهر که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسئولان استانی بوشهر برگزار شد، گفت : اواخر سال گذشته تفاهم نامه مشترکی بین کمیته امداد و استانداری بوشهر برای ساخت ۲ هزار واحد مسکونی مددجویان منعقد شده که ۵۰۰ واحد امروز به مددجویان این نهاد واگذار می‌شود.
وی با اشاره به تحویل ۵۰۰ واحد مسکونی دیگر از محل این تفاهم‌نامه در دهه فجر امسال، اظهار کرد: یک هزار واحد دیگر از محل این تفاهم‌نامه در سال آینده آماده تحویل به مددجویان تحت پوشش می‌شود.
رئیس کمیته امداد بیان کرد: در بودجه سال ۹۹ کشور، برنامه‌های جدیدی پیش‌بینی شده و مستمری مددجویان بین سه تا چهار برابر افزایش خواهد یافت.

بختیاری گفت : در بند الف تبصره ۱۴ که سال آینده سومین سال خود را طی خواهد کرد، شاهد چهار برابر شدن میزان پرداخت‌ها خواهیم بود به گونه‌ای که در سال آینده برای خانواده‌های پنج نفر به بالا بیش از ۷۵۰ هزار تومان دریافتی، پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: در بند ب تبصره ۱۴ به افرادی که در نوبت تحت پوشش قرار دارند، شرایطی فراهم شده که ۶۵۰ هزار خانواده دیگر بتوانند تحت پوشش کمیته امداد از محل بودجه این تبصره قرار گیرند.

بختیاری عنوان کرد: در رابطه با واحدهای مددجویی تک و دو نفره با رئیس بنیاد مسکن صحبت کرده ایم که با استفاده از مدل منازل مسکونی که توسط بنیاد مسکن ساخته می‌شود، بتوانیم از تسهیلات ساخت مسکن برای این خانواده‌ها استفاده کنیم .

وی با اعلام این که کمیته امداد استان بوشهر موفق به جذب کامل تسهیلات ۱۴۰ میلیارد تومان برای ۲۵۰۰ نفر شده است، عنوان کرد: کمیته امداد استان بوشهر آماده دریافت تسهیلات جدید از این محل برای اشتغال روستائیان است و در صورت عنایت دولت می توانیم اشتغال روستایی بیشتری را در استان بوشهر داشته باشیم.

رئیس کمیته امداد گفت: نیازمند یک هزار فقره جهیزیه جدید برای استان بوشهر هستیم که از رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست داریم که در این خصوص نیز توجه خاصی به مانند سال گذشته داشته باشند.

بختیاری ادامه داد: با توجه به این که از طریق پنل‌های خورشیدی می‌توان اشتغال‌زایی کرد؛ امسال به دنبال این هستیم که زمینه ارائه خدمات ویژه برای راه اندازی یک هزار پنل خورشیدی در استان بوشهر فراهم شود.

محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در این مراسم گفت: پیش‌بینی می‌شود واحدهای مسکونی مددجویی استان بوشهر از محل تفاهم‌نامه احداث دو هزار واحد مسکونی استانداری بوشهر با کمیته امداد تا دهه فجر سال آینده به اتمام برسد.

وی افزود: در صورت بهره برداری این واحدها در زمان مقرر، مجوز ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی دیگر برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر داده می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: همچنین یک هزار فقره جهیزیه جدید به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر تحویل داده می‌شود.

وی بیان کرد: با ارائه مجوز لازم، امکان استفاده از یک هزار پنل خورشیدی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر فراهم شده است. افزود: این تعداد پنل خورشیدی به غیر از تعدادی است که در موافقت نامه بین سازمان برنامه و بودجه، بسیج و کمیته امداد تفاهم شده است.

  • منبع خبر : https://news.emdad.ir/fa/newsagency/172081/درخواست-افزایش-چهار-برابری-مستمری-مددجویان-کمیته-امداد-از-دولت-برای-سال-آینده