ایجاد ۹۷ هزار شغل برای مددجویان در ۹ ماهه سال جاری/پایدارسازی و تثبیت درآمد مددجویان از محل طرح‌های اشتغال، در اولویت کمیته امداد است.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، سید مرتضی بختیاری در نشست سراسری مدیران کمیته امداد، اشتغال را از مولفه‌های اصلی توانمندسازی مددجویان برشمرد و افزود : حمایت از مددجویان مجری طرح‌های اشتغال تا زمان پایدارسازی طرح‌ها و رسیدن به درآمد با ثبات ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه ایجاد ۱۷۰ هزار شغل برای مددجویان در سال جاری پیش بینی شده است ، ادامه داد : در حال حاضر حدود ۱۱۶ هزار طرح ایجاد شغل برای مددجویان دریافت تسهیلات قرض الحسنه به بانکها معرفی شده است، که در صورت به نتیجه رسیدن آنها ، تعداد مشاغل ایجاد شده تا پایان سال به بیش از ۲۰۰ هزار شغل می‌رسد.

رئیس کمیته امداد ساخت مسکن برای مددجویان را از دیگر زمینه‌های توانمندسازی مددجویان دانست و اضافه کرد : امروز ساخت مسکن تبدیل به یک شاخص برای کمیته امداد شده است و همه با هم باید تلاش کنیم با اتمام مسکن مددجویان سیل‌زده ، این جایگاه برای کمیته امداد حفظ شود.

بختیاری به موضوع درمان مددجویان اشاره کرد و گفت : درمان مددجویان کمیته امداد باید همانند دیگر اقشار جامعه و با شرایط یکسان انجام شود و فرآیند ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد نباید تفاوتی با خدمات دیگر بیمه شدگان داشته باشد.

وی با بیان اینکه تحکیم خانواده در راس برنامه‌های کمیته امداد است ، خاطرنشان کرد : حمایت از تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان ، ارائه کمک هزینه ازدواج و جهیزیه و دیگر خدمات ، در راستای حفاظت و حمایت از حریم خانواده انجام می‌شود که باید تلاش کنیم هزینه تمام‌شده خدمات ارائه شده به مددجویان کاهش یابد.

رئیس کمیته امداد بر تنوع بخشی و استفاده از روش‌های نوین برای جلب مشارکت‌های مردمی و خیران اشاره کرد و افزود : حدود ۵۳ درصد اعتبارات کمیته امداد از محل کمک‌های مردم نیکوکار است و برای افزایش این رقم ، باید ظرفیت‌های مردمی را بیشتر فعال کنیم.

  • منبع خبر : https://news.emdad.ir/fa/newsagency/172491/ایجاد-97-هزار-شغل-برای-مددجویان-در-9-ماهه-سال-جاری