بنیاد مستضعفان علاوه بر تامین هزینه 20 میلیارد تومانی برق رسانی، هزینه خرید خودروهای مکانیزه جمع آوری زباله از این مناطق و احداث مراکز آموزشی و بهداشتی را عهده دار می شود.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان ، سید پرویز فتاح در بازدید از منطقه عثمان آباد ، میرآباد و برخی دیگر از محلات حاشیه چابهار اظهار کرد: با توجه به اینکه ساکنان این محلات و مناطق حاشیه ای چابهار با مشکل برق مواجه هستند ، در بازدید از این مناطق و در مذاکره با مسئولان این منطقه ، بنیاد مستضعفان هزینه تامین برق مناطق و محلات حاشیه ای چابهار را متقبل شد.

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: بر همین اساس مقرر شد بنیاد مستضعفان مبلغ ۲۰ میلیارد تومان را به منظور تامین هزینه های برق رسانی به این مناطق در اختیار مسئولان منطقه چابهار قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به لزوم بهداشت این مناطق و بازسازی چهره حاشیه چابهار گفت: همچنین بنیاد مستضعفان هزینه خرید ۱۰ خودروی مکانیزه جمع آوری زباله را تامین خواهد کرد تا هیچ مانع دیگری برای پاکیزگی این مناطق حاشیه ای وجود نداشته باشد و تمامی زباله های انباشت شده در این مناطق تخلیه شود.

سید پرویز فتاح در ادامه با اعلام خبر تامین هزینه احداث مراکز جامع سلامت مورد نیاز در محلات حاشیه چابهار گفت: بنیاد مستضعفان بر اساس اعلام مسئولان این منطقه ، احداث مراکز جامع سلامت به تعداد مورد نیاز را عهده دار می‌شود و این مراکز پس از احداث ، در اختیار مسئولان بهداشت قرار می‌گیرد تا تامین تجهیزات و کادر درمانی این مراکز از سوی این مسئولان انجام شود.

سید پرویز فتاح در این بازدید دستور داد تا بنیاد مستضعفان احداث مدارس مورد نیاز در این مناطق حاشیه ای را بر اساس میزان اعلامی مسئولان این منطقه عهده دار شود.

همچنین در پایان این بازدید مقرر شد بنیاد مستضعفان سیمان مورد نیاز برای بازسازی مناطق حاشیه ای چابهار را به صورت رایگان تامین ، و این سیمان در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گیرد.