سپرده گذاری ۲۵۰ هزار خیر در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با مشارکت مردم نیکوکار ؛ سال گذشته ۳۷۰ هزار فقره وام قرض الحسنه به نیازمندان پرداخت شد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی کمیته امداد، سید مرتضی بختیاری با تقدیر از همراهی خیران با کمیته امداد افزود: ۲۵۰ هزار خیر با سپرده‌گذاری در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، نقش به سزایی در تسهیل پرداخت وام قرض‌الحسنه به مددجویان و نیازمندان دارندو از خیرین و نیکوکاران برای سپرده گذاری در این صندوق ها دعوت کرد.

وی با بیان اینکه این خیران بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت سپرده‌گذاری کرده‌اند، تاکید کرد: در مجموع حدود چهار میلیون سپرده به ارزش ۱۷ میلیارد تومان در صندوق امداد ولایت سپرده‌گزاری شده که از این محل وام قرض‌الحسنه به نیازمندان پرداخت می‌شود.

رئیس کمیته امداد از پرداخت ۳۷۰ هزار فقره وام قرض‌الحسنه در سال ۹۸ خبر داد و ادامه داد: بودجه سال گذشته صندوق امداد ولایت با ۵۰ درصد افزایش امسال به سه هزار میلیارد تومان می‌رسد.

بختیاری با دعوت از خیران و مردم نیکوکار ایران اسلامی برای سپرده‌گذاری در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خاطرنشان کرد: وام کارگشایی تا سقف پنج میلیون تومان بدون کارمزد و وام‌های بیشتر از آن با ۳ درصد کارمزد ارائه می‌شود.

وی سقف تسهیلات کارگشایی را پنج تا ۱۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: تسهیلات ودیعه مسکن ۲۰ میلیون تومان، اشتغال ۵۰ میلیون تومان و تسهیلات تامین و خرید مسکن در مناطق روستایی و شهری به ترتیب ۲۵ و ۳۵ میلیون تومان است که با کمترین ضمانت به مددجویان و نیازمندان پرداخت می‌شود.