شهردار تبریز گفت: متوفیان بی بضاعت کرونایی در تبریز توسط شهرداری و به صورت رایگان دفن شده و اجباری برای پرداخت هزینه توسط آنان وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از خبرنگار مهر، ایرج شهین باهر بعد از ظهر یکشنبه در نشست خبری کمیته اطلاع رسانی ستاد مبارزه با کرونای استان با اشاره به هزینه دفن فوتی های کرونا در تبریز گفت: در مجموع هزینه قبر برای فوتی‌های کرونایی حدود ۸۵۰ هزار تومان است مگر اینکه خانواده متوفی خواستار دفن وی در بلوک خاصی شوند.
وی ادامه داد: اما در این میان شهرداری برای فوتی های که خانواده آنها توان پرداخت هزینه خرید قبر را نداشته باشند، اقدام به دفن رایگان کرده و اجباری برای پرداخت هزینه از سوی آنان وجود ندارد.

شهین باهر با بیان اینکه عوامل آرامستان های شهر تبریز از همان روز اول به وظیفه خود در راستای کفن و دفن فوتی های کرونایی عمل کرده‌اند، گفت: از برخی شهرها خبر می‌رسد که کارکنان آرامستان ها در آن شهر از قبول این مسئولیت سرباز شده‌اند اما در شهر تبریز، عوامل آرامستان پای کار هستند.

وی در ادامه از تشکیل پویش رحمت با مشارکت مؤسسات خیریه استان خبر داد و گفت: این پویش به منظور کمک به خانواده‌های متضرر اقتصادی از کرونا تشکیل شده و طی آن مؤسسات خیریه اقدام به شناسایی خانواده‌های آسیب دیده و نیازمند کرده و نذورات مردمی را به دست آنان می‌رسانند.

شهین باهر با بیان اینکه شهرداری در این میان تنها امکانات لازم را برای اجرایی شدن کمپین در اختیار مؤسسات خیریه قرار داده است، گفت: دو شماره حساب بدین منظور اعلام شده و طی آن نذورات گوشت قربانی و کمک‌های نقدی مردم توسط مؤسسات خیریه به خانواده‌های نیازمند می‌رسد.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنانش از تداوم فعالیت‌های عمرانی شهرداری تبریز خبر داد و گفت: فعالیت‌های عمرانی شهرداری در کنار تمامی خدمات مبارزه با کرونا در سطح شهر ادامه دارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص نصب المان‌های شهری و گلکاری در برخی مناطق شهری با وجود شعار در خانه بمانیم و عدم پذیرش مسافر در شهر تبریز گفت: این امر همه ساله در آستانه نوروز انجام شده و در تزریق روحیه نشاط به جامعه مؤثر است و امسال نیز سبب شد تا شهر تبریز با شیوع کرونا و تعطیلی‌ها، به شهر ارواح تبدیل نشود.

شهین باهر همچنین تصویب لایحه دو ماه بخشودگی اجاره واحدهای تجاری شهرداری مانند رستوران‌ها، مغازه‌ها، دکه‌ها و تمامی املاک شهرداری را از اقدامات شهرداری تبریز برای جلوگیری از متضرر شدن بیشتر اصناف دانست.

وی با اشاره به سفارش تونل‌های ضدعفونی هوشمند توسط شهرداری گفت: این تونل‌ها برای قرار گرفتن در مناطق پر رفت و آمد همچون بازار تبریز سفارش داده شده است که در روزهای آتی شاهد به راه افتادن این تونل‌ها خواهیم بود. ‌