با اعلام بزرگترین شبکه بانک غذایی انگلستان شمار توزیع بست ‌های غذایی میان خانوارهای نیازمند طی دو هفته گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۱ درصد افزایش یافته

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از  خبرنگار مهر به نقل از ایندیپندنت، شمار کودکان انگلیسی که برای تأمین غذای روزانه خود به بانک غذایی روی آورده‌اند، در طول شیوع ویروس کرونا دو برابر شده است.

هرچند که دولت انگلیس برای رفع این مشکل اقدام به توزیع کوپن‌های غذایی میان دانش آموزان واجد شرایط کرده است، با این حال بسیاری از والدین اعلام کرده‌اند که کودکان آنها بسیاری از شب‌ها گرسنه می‌مانند و غذا ندارند.

بنا بر اعلام بزرگترین شبکه بانک غذایی انگلستان، شمار توزیع بسته‌های غذایی میان خانوارهای نیازمند، طی دو هفته گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۱ درصد افزایش یافته است.

به علاوه تعداد بسته‌های غذایی اضطراری توزیع شده میان کودکان نیازمند نیز در طول دو هفته گذشته، ۱۲۲ درصد رشد یافته است.

بر اساس آمارها، شمار درخواست‌های دریافت غذا در حدود یک سوم بانک‌های مواد غذایی در این کشور نسبت به ماه مارس سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته و برخی مراکز خیریه نیز افزایش ۳۰۰ درصدی متقاضیان دریافت غذا را ثبت کرده‌اند.

طی ۶ هفته گذشته و تا ۱۲ ماه آوریل، ۱.۵ میلیون نفر از مردم انگلستان برای دریافت کمک‌های مالی به صندوق رفاه این کشور مراجعه کرده‌اند. این امر به دلیل بیکاری و اخراج حدود ۱۸ درصد از کارگران این کشور به دلیل شیوع کرونا است.