رئیس کمیته امداد از فعالیت سه هزار مرکز نیکوکاری در سراسر کشور خبر داد و گفت: ساخت هزار واحد مسکن مددجویی با همکاری استانداری در استان مرکزی به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری که به منظور سرکشی از وضعیت خدمت رسانی به مددجویان به استان مرکزی سفر کرده است با آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک دیدار کرد.
وی در این دیدار با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان با رویکرد حفظ عزت و کرامت مددجویان گفت: با استفاده از منابع بانکی، منابع اخصاصی امداد و اعتبارات صندوق توسعه روستایی، امسال شش هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به خانواده های تحت حمایت پرداخت می شود.
رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه طی ۲۳ سال گذشته ۷۰۰ هزار خانوار از طریق ایجاد  اشتغال از حمایت کمیته امداد خارج شده‌اند، ادامه داد: برای ریشه کردن فقر باید مردم پای کار بیایند و ایجاد مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد در همین راستا برنامه‌ریزی شده است.
بختیاری خاطرنشان کرد: تا کنون سه هزار مرکز نیکوکاری در سراسر کشور راه‌اندازی شده است و مراکز نیکوکاری از مساجد به سمت مراکز تخصصی توسعه می‌یابد.

برای هر طرح در کمیته امداد یک پیوست فرهنگی لازم است

آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز با تاکید بر اهمیت حفظ شخصیت انسان‌ها و کرامت نفس در هنگام ارائه کمک‌ها، گفت: حفظ کرامت بسیار ارزشمند است که به عنوان یک واجب باید به آن توجه شود.
امام جمعه اراک  با اشاره به آسیب های فرهنگی در کشور افزود: اقدامات فرهنگی مهم ترین کار برای کمیته امداد است و برای هر کار کمیته امداد یک پیوست فرهنگی لازم است.  

ایجاد اشتغال برای ۱۷۰ هزار نفر در سال ۹۸

رئیس کمیته امداد کشور در این سفر همچنین با استاندار مرکزی دیدار و گفتگو کرد. 
بختیاری در جلسه با استاندار مرکزی، اشتغال و توانمندسازی مددجویان را مهم‌ترین رسالت کمیته امداد  و در صدر برنامه‌های این نهاد دانست و گفت: بر اساس برنامه تعیین شده کشوری، سالانه باید برای ۱۰۰ هزار نفر مددجوی کمیته امداد و بهزیستی اشتغال ایجاد شود که سهم کمیته امداد ۷۰ هزار نفر و سهم بهزیستی ۳۰ هزار نفر است.
وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال برای ۱۷۰ هزار نفر در سال ۹۸ از برنامه‌های کمیته امداد است، ادامه داد: کمیته امداد از مدل‌‌های جدید و موثر در ایجاد اشتغال و خودکفایی مددجویان استفاده می‌کند و طرح بهره‌گیری از راهبران شغلی از طرح‌های جدید کمیته امداد است که با الگویی کارآفرین‌محور، به دنبال ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان است.
وی با اعلام اینکه  سهم استان مرکزی ایجاد پنج هزار فرصت شغلی در سال ۹۸ است  ابراز امیدواری کرد: با ظرفیت های خوب مدیریتی استانی و میدانی میزان اشتغال در استان مرکزی بیش از سهم تعیین شده خواهد بود.
رئیس کمیته امداد کشور با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه ساخت هزار واحد مسکونی مددجویی بین کمیته امداد و استانداری مرکزی تصریح کرد: قدم اول که تهیه زمین بوده توسط استاندار برداشته شده  و این منازل پس از ساخت با اولویت ایتام و خانواده‌های آنها در اختیار مددجویان قرار خواهد گرفت. 
وی از شروع عملیات اجرایی  توسعه دامداری پنج هزار راسی شرکت زرین خوشه  خبر داد.
رئیس کمیته امداد با اشاره حمایت‌های خوب دولت و مجلس شورای اسلامی از برنامه‌های کمیته امداد، گفت: در استان‌ها حمایت استانداران و مسئولان استان، نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه از مواردی است که کمیته امداد را در انجام وظایفش مصمم کرده و مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.
وی با بیان اینکه اعتماد مردمی سرمایه‌ای ارزشمند برای کمیته امداد است، گفت: با بهره‌گیری از  این سرمایه، قدم‌های موثر تر در مسیر خدمت به محرومان برداشته می‌شود.
سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی نیز در این دیدار با اشاره به تحقق برنامه‌های کمیته امداد در استان مرکزی، گفت: ساخت هزار واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت، از برنامه‌های کمیته امداد و استانداری مرکزی است.
وی اضافه کرد: زمین این پروژه را استانداری تأمین می‌کند و این تعداد منزل مددجویی در شهرهای اراک ساوه و دیگر از شهرها و روستاهای استان احداث خواهد کرد.

  • منبع خبر : http://news.emdad.ir/fa/newsagency/171126/راه-اندازی-سه-هزار-مرکز-نیکوکاری-در-کشور-امضای-تفاهم-نامه-ساخت-هزار-واحد-مسکن-مددجویی-در-استان-مرکزی