۱۳ هزار نفر از فرزندان ایتام فاقد حامی هستند که امیدواریم با مشارکت مردم نیکوکار، تمام ایتام تحت پوشش امداد از حامی مالی برخوردار شوند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، علیرضا عسگریان با بیان اینکه میزان مشارکت مردم در طرح اکرام ایتام و محسنین در هشت ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته ۳۹ درصد رشد داشته است، افزود: در ۸ ماهه نخست سال جاری ۵۶۲۰ میلیارد ریال کمک‌های مردم در طرح اکرام ایتام و محسنین به حساب خانواده‌ها واریز شده است.
وی با اشاره به اینکه ۱۲۵ هزار فرزند یتیم تحت پوشش کمیته امداد، دارای حامی هستند، ادامه داد: ۱۳ هزار نفر از فرزندان ایتام فاقد حامی هستند که امیدواریم با مشارکت مردم نیکوکار، تمام ایتام تحت پوشش امداد از حامی مالی برخوردار شوند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اضافه کرد: سرانه دریافتی ماهانه برای فرزندان ایتام از محل کمک‌های حامیان ماهانه حدود ۳۳۴ هزار تومان برای هر یتیم است.

عسگریان به کمک‌های مردمی در حمایت از فرزندان محسنین اشاره کرد و گفت: حدود ۱۸۵ هزار نفر از فرزندان محسنین در کشور دارای حامی هستند که سرانه دریافتی از محل کمک‌های حامیان برای این فرزندان ماهانه حدود ۱۲۵ هزار تومان برای هر نفر است.

وی با بیان اینکه ۲۰ هزار نفر از فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد فاقد حامی مالی هستند، تاکید کرد: تا پایان آبان‌ماه ۹۸ حدود ۶۷۰ هزار حامی ایتام و محسنین با کمیته امداد همکاری داشته‌ و کمک‌های خود را به فرزندان معنوی خود ارائه می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به نحوه ارائه کمکها به فرزندان ایتام و محسنین اشاره و تاکید کرد: کمک‌های مردمی در طرح اکرام ایتام و محسنین به صورت مستقیم از سوی حامیان به شماره کارتی که برای فرزندان مشمول در نظر گرفته شده واریز می‌شود.

عسگریان گفت: مردم نیک‌اندیش ایران می‌توانند با مراجعه به سایت کمیته امداد به آدرس www.emdad.ir در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت و کمک‌های خود را به دست فرزندان نیازمند کشورمان برسانند.

  • منبع خبر : https://news.emdad.ir/fa/newsagency/172339/رشد-39-درصدی-کمک-های-مردمی-در-طرح-اکرام-ایتام-و-محسنین