رئیس سازمان امداد و نجات طی گزارشی خدمت رسانی جمعیت هلال احمر را به ۴ استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس و هرمزگان در سیل روزهای گذشته اعلام کرد؛ امدادرسانی به ۱۹۰ نفر و اسکان اضطراری ۱۳۷ نفر دیگر

به گزارش خیرین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی گفت: در سیل و آبگرفتگی ٧٢ ساعت گذشته در ٩ شهرستان خاش، سرباز، سیب و سوران، فنوج، مهرستان، زیرکوه، دارا، جاسک و میناب اتفاق افتاد و امدادگران جمعیت هلال احمر به ۱۴ شهر و روستا امدادرسانی کردند.

وی گفت: در ۷۲ ساعت گذشته امدادگران جمعیت هلال احمر، مجموعا به ۱۹۰ نفر امدادرسانی و ۱۳۷ نفر را در اردوگاه های اسکان اضطراری ساماندهی کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در شهرستان جاسک ٢ نفر از هموطنانمان به دلیل گیرافتادن ۴٠۵ در مسیر سیلاب و ۲ نفر در میناب به دلیل گیر افتادن پراید در سیلاب فوت کردند. تلاش‌ها برای پیدا کردن یک مفقود جاسک و مفقودین در هرمزگان همچنان ادامه دارد.

سلیمی گفت: ٢٣تیم با ظرفیت ٨٩نفر به مناطق متاثر از سیل و آب گرفتگی اعزام شدند و ۱۶ دستگاه چادر، ۴۹ تخته پتو، ۵۸ ست شستشو، ۳۸۲ قوطی کنسروجات تا کنون بین هموطنان توزیع شده است و امداد رسانی در سیستان و بلوچستان همچنان ادام دارد.