اشخاص حقیقی یا حقوقی برای کمک به کارتن خواب ها می توانند آمادگی خود را از طریق شماره تماس ۵۵۵۵۲۲۱۲۲-۰۲۱ که به طور ۲۴ ساعته پاسخگوست را اعلام کنند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از خبرگزاری مهر، سید مالک حسینی در خصوص خدمات سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی در روزهای گذشته گفت: همکارانم با مشارکت مددجوهایی که در گذشته زندگی در گرمخانه ها را تجربه کرده اند در ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۵۰۰ پرس غذای گرم در بین افراد بی خانمان دره فرحزاد توزیع کردند.
وی با دعوت از سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه فعال در حوزه آسیب های اجتماعی برای جذب افراد بی خانمان به گرمخانه ها افزود: با توجه به بارش هایی که در چند روز آینده پیش بینی شده و همچنین کاهش محسوس دمای هوا، این نگرانی وجود دارد که افراد بی خانمان و کارتن خواب بدون سر پناه مانده و در معرض خطر جانی قرار بگیرند.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی ادامه داد: اتفاقات گذشته برای این افراد ذهنیت ایجاد کرده و جلب اعتماد بخشی از آنها که بیرون از گرمخانه ها و در پاتوق های نامناسب استقرار دارند را با مشکلاتی مواجه ساخته است.

حسینی افزود: با توجه به اینکه ظرفیت های لازم برای حضور تمام این افراد در گرمخانه ها مهیا شده است، اما برخی از آن ها از حضور در گرمخانه ها امتناع می کنند و ما نگرانیم با کاهش شدید دما با مشکل و خطر جانی مواجه شوند.

وی تاکید کرد: افراد کارتن خواب نسبت به موسسه های مردم نهاد اعتماد بیشتری دارند. به همین واسطه از آن ها و هر شخص یا نهاد با فعالیت داوطلبانه که دارای ظرفیت های لازم در این خصوص هست درخواست داریم ما را برای جذب آن بخش از افراد بی سرپناه مانده و نیازمند حمایت که تاکنون برای حضور در گرمخانه ها امتناع کرده اند، یاری کنند.

حسینی اضافه کرد: این اشخاص حقیقی یا حقوقی می توانند آمادگی خود را از طریق شماره تماس ۵۵۵۵۲۲۱۲۲-۰۲۱ که به طور ۲۴ ساعته پاسخگوست را به ما اعلام کنند.

وی افزود: از این سازمان ها درخواست دارم تا ۴۸ ساعت آینده آمادگی خودشان را اعلام کنند تا بتوانیم با پیش بینی هواشناسی برای روزهای آینده و برودت هوا از ظرفیت داوطلبانه آن ها برای جذب افراد بی خانمان در گرمخانه ها استفاده کنیم.

  • منبع خبر : https://www.mehrnews.com/news/4756960/دعوت-شهرداری-تهران-از-NGO-ها-برای-کمک-به-ساماندهی-کارتن-خواب