دراین راستا در همان روز رونمایی از صندوق های اهدای کتاب را خواهیم داشت که این رخداد به صورت نمادین و با حضور در چهارراه دانشکده شهر کرج افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از خبرنگار مهر در گفتگو با احمدعلی هراتی با اشاره به در پیش داشتن هفته کتاب و کتابخوانی با بیان اینکه در کنار کارهای سخت افزاری، در بعد نرم افزاری نیز برنامه های فرهنگی زیادی در آن ایام دنبال می شود، اظهار کرد: مرحله آغازین این برنامه ها در تاریخ بیست و چهارم آبان ماه و با حضور در نماز جمعه و انجام سخنرانی پیش از خطبه ها است که طی آن گزاش عملکرد یکسال اخیر نهاد کتابخانه های عمومی استان ارائه می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه شنبه هفته آینده بیست و پنجم زنگ کتاب در دبیرستان دهخدا با حضور مسئولان استان نواخته می شود، گفت: شعار امسال در خصوص موضوع مهم اهدای کتاب این است که «با اهدای حتی یک کتاب، کتابخانه را زیباتر کنیم»، دراین راستا در همان روز رونمایی از صندوق های اهدای کتاب را خواهیم داشت که این رخداد به صورت نمادین و با حضور در چهارراه دانشکده شهر کرج افتتاح می شود.

البرزی‌ها ۲۲ هزار جلد کتاب اهدا کردند

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز در خصوص رویکرد جانمایی صندوق های اهدای کتاب با تاکید بر اینکه در کنار بحث اهدای کتاب، این صندوق ها با همکاری خوب سازمان پسماند شهرداری کرج برای جانمایی در میادین اصلی شهر طراحی شده و در آن نقاط جانمایی می شود، گفت: این کار به دیگر نقاط استان نیز تعمیم داده شده است، با این حرکت کتاب های اهدایی از مردم به کتابخانه های عمومی استان افزوده می شود.

هراتی در ادامه بیان کرد: آمار کتب اهدایی از سوی مردم البرز در سال ۹۶ تنها بالغ بر چهار هزار و ۵۰۰ جلد کتاب بوده است، اما سال سال گذشته بالغ بر ۲۲ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب اهدایی از سوی مردم استان البرز داشتیم و امیدواریم در سال جاری رکورد اهدای کتاب شکسته شود.

وی با تاکید بر اینکه امسال در هفته کتاب و کتابخوانی با حضور نماینده ولی فقیه در استان البرز بازدیدی از یکی از کتابخانه های عمومی استان و دیدار با کتابداران که طلایه داران فرهنگ کتاب و کتابخوانی هستند را خواهیم داشت، افزود: دیدار با استاندار البرز و نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی نیز از دیگر برنامه های هفته کتاب است.

برگزاری جشنواره عکاسی «من و کتاب»

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با این توضیح که غبارروبی مزارشهدا و امامزادگان نیز با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه در هفته کتاب و کتابخوانی انجام می شود، عنوان کرد: امسال حرکت خوب دیگری نیز در دستور کار است که طی آن نشست کتاب خوان و فرهیختگان در کتابخانه عمومی امیرکبیرشهر کرج برگزار می شود و در آن شش نفر در حوزه های مختلفی از جمله پژوهشی، ورزشی، نویسندگی و یا حوزه بانوان به ارائه کتاب می پردازند.

هراتی با اشاره به برگزاری جشنواره عکاسی «من و کتاب» در هفته کتاب و کتابخوانی امسال، گفت: این مسابقه برای آحاد جامعه و تمامی سنین است و به برندگان این جشنواره نیز جوائز نفیسی اهداء خواهد شد.

وی به مراسم تجلیل از کتابداران استان که بیست و هشتم آبان ماه که در باشگاه میلاد برگزار می شود، گفت: در همان روز رونمایی از جشنواره کتابخوانی بیانیه گام دوم انقلاب صورت می گیرد که با تعامل و همکاری سایر دستگاه های فرهنگی البرز برگزاری این جشنواره رقم خواهد خورد و جوائز بسیار ارزشمندی به برگزیدگان اهدا می شود.

عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با این توضیح که فرصت شرکت در جشنواره کتابخوانی بیانیه گام دوم انقلاب از۲۸ آبان ماه لغایت پانزدهم دیماه سال جاری است، بیان کرد: علاقمندان به شرکت در این جشنواره به صورت آنلاین و یا اینترنتی می توانند در آن شرکت کنند که در این خصوص اطلاع رسانی لازم را خواهیم داشت، بزرگسالان و جوانان مخاطبان این جشنواره ها هستند و در دهه فجرامسال نیز برندگان آن اعلام می شود.

هراتی با تاکید بر اینکه برنامه های متنوع دیگری از جمله شاهنامه خوانی برای هفته کتاب و کتابخوانی امسال پایه ریزی شده است، تشریح کرد: عضویت رایگان نیز در کتابخانه های عمومی را در آن ایام خواهیم داشت که روز آن را اعلام خواهیم کرد.

  • منبع خبر : mehrnews.com/news/4769940