مدیر آموزش و پرورش مرند با اشاره به اینکه ۴۹ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۵۰ کلاس این شهرستان تحصیل می کنند، از ضرورت بازسازی بیشتر این کلاس ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از خبرنگار مهردر گفتگو با اباذر کاظمی با تشریح وضعیت مدارس تازه تاسیس در شهرستان مرند ابراز داشت: در طول سال جاری کلنگ احداث چندین مدرسه در نقاط مختلف شهرستان مرند به زمین زد شد و چندین مدرسه خیرساز نیز به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به تعداد کلاس های درس مرند افزود: مدارس مرند با توجه به قدمت این شهرستان اغلب نیازمند تخریب و بازسازی هستند که حضور و مشارکت خیرین مدرسه ساز را می‌ طلبد، هم اکنون ۲ هزار و ۵۰ کلاس درس در این شهرستان دایر است و ۴۹ هزار دانش آموز در حال تحصیل هستند.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی همچنین گفت: امروز کلنگ ساخت مدرسه ۶ کلاسه شهید مدافع حرم روح الله طالبی با حضور مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ ساز آذربایجان شرقی و خیرین و مسئولان شهرستانی در روستای «وانلوجق» مرند به زمین زده شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند همچنین با اشاره به کلنگ زنی چندین مدرسه در روزهای گذشته اذعان داشت: کلنگ مدرسه ۶ کلاسه روستای «ارلان» در فضایی به مساحت ۲ هزار مترمربع به زمین زده شد.

کاظمی ادامه داد: کلنگ احداث دبستان ۶ کلاسه حاج محمد کاظمی نیز به مساحت هزار و ۵۰۰ متر مربع واقع در مسکن مهر شهر کشکسرای با حضور مسئولین شهرستان مرند و اداره کل نوسازی، تعمیر و تجهیز مدارس استان آذربایجان شرقی به زمین زده شد که تمامی هزینه های احداث این مدرسه را وراث آن مرحوم پرداخت خواهند کرد.

احداث مدرسه استثنایی حضرت معصومه(س) در مرند

وی همچنین ابراز داشت: پیش از این کلنگ مدرسه خیرساز ۹ کلاسه دانش آموزان با نیازهای ویژه (مدرسه استثنایی) مزین به نام حضرت فاطمه معصومه(س) در فضایی به مساحت ۳ هزارمتر مربع، در کوی سیدلر شهر مرند با حضور مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان آذربایجان شرقی و فرماندار مرند به زمین زده شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند با اشاره به اینکه این مدرسه پذیرای دانش آموزان با نیازهای ویژه شهرستان های همجوار نیز خواهد بود، افزود: زمین این مدرسه توسط فاطمه عیوض زاده به آموزش و پرورش شهرستان مرند اهدا شده و اعظم حاج ملاعیسی هزینه عملیات احداث آن را تقبل کردند.

کاظمی در ادامه از احداث مدرسه روستای «بابرتین» با مشارکت بانک ملی خبر داد و عنوان کرد: کلنگ احداث مدرسه خیرساز شهید اسدی روستای بابرتین مرند نیز سال گذشته به زمین زده شده و عملیات احداث آن با اعتبار یک میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان در حال انجام است.

وی تصریح کرد: این مدرسه با مشارکت بانک ملی و با زیربنای ۳۵۰ مترمربع، در یک طبقه و با اعبتار اولیه ۲ میلیارد ریال احداث می شود.

کاظمی افزود: پیمانکار مدرسه ۹ کلاسه روستای «قاپلوق» مشخص شده و در هفته های آتی کلنگ زنی آن انجام می شود، این مدرسه با اعتباری حدود ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان احداث خواهد شد.

به گفته وی عملیات احداث هنرستان ۱۸ کلاسه حاجیه فاطمه ابراهیمی با ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط حاج جواد حاجعلیزاده خیر مدرسه سازی به اتمام رسیده و منتظر تکمیل تجهیزات است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند با اشاره به احداث مدرسه خیرساز یامچی با حدود ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار ادامه داد: مدرسه خیرساز کیان شهر یامچی نیز با حضور معاون استاندار آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید و امسال دانش آموزان در آن تحصیل می کنند، همچنین مدرسه ۶ کلاسه بنیاد برکت یامچی سال گذشته با اعتبار ۲ میلیارد تومان افتتاح شده بود.

کاظمی ابراز داشت: دبستان ۶ کلاسه شهید خلفی که در طول ۱۵ ماه گذشته به همت مجمع خیرین کشکسرای با حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان احداث شده آماده بهره برداری بوده و تنها نیازمند تکمیل تجهیزات است.

وی تاکید کرد: مدرسه فرهمند شهر یامچی نیز با هزینه بیش از یک میلیارد تومان آماده افتتاح است و تنها مشکل موتورخانه دارد که با حل شدن این مشکل، این مدرسه نیز به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدرسه روستای «زنجیره» نیز با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و دبیرستان شهید حاجعلیزاده کوی دانش مرند هم در گذشته کلنگ زنی شده که عملیات عمرانی آن در حال انجام است.