کرمی با اشاره به اجرای ۶ طرح اولویت‌دار در راستای احیای موقوفات گفت: طرح درختکاری زمین ۴۲۰ هکتاری موقوفه با سرمایه‌گذاری از محل موقوفات در طارم آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از زنجان حجت الاسلام مختار کرمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان، در جلسه احیای موقوفات اظهار کرد: بهسازی امامزادگان و احیای موقوفات یکی از رسالت‌های اوقاف است که در این راستا ۶ پروژه مهم در اولویت قرار دارند.
وی طرح جامع توسعه امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان و درختکاری را یکی از پروژه‌های مهم دانست و گفت: مردم زنجان خواستار تکمیل و ساماندهی این بنای فرهنگی و مذهبی هستند و از طولانی شدن اجرای طرح جامع گلایه دارند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین به نابسمانی بقعه قیدار نبی اشاره کرد و افزود: توسعه، تعمیر و مرمت طرح جامع حرم قیدار نبی (ع) که از قطب‌های مهم گردشگری مذهبی خدابنده است، نیز به جد باید در دستور کار قرار گیرد
وی طرح درختکاری ۴۲۰ هکتاری روستای ته دره، طرح جامع امامزاده اسماعیل (ع) شناط ابهر، تفکیک موقوفه زره کوبند و متمرکز کردن اجرای نیات حوزه‌های علمیه را از دیگر اولویت‌های اوقاف برای فعالیت برشمرد.
کرمی با بیان اینکه اولویت اوقاف این است که خدمات اجتماعی در حوزه سلامت افزایش پیدا کند، افزود: برنامه ما این است که از نیات متفرقه پرهیز و خدمات را تجمیع کنیم تا اجرای نیات واقفان قابل ارزیابی و ارائه باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان یادآور شد: شناسایی املاک قابل سرمایه‌گذاری در استان و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این حوزه، آزادی ۱۲ زندانی در سطح استان، ارتباط با اساتید دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان، بحث وصول مطالبات و ارائه راهکار در این حوزه برنامه‌ریزی برای تشکیل کارگروه تبلیغ وقف از طریق اصحاب رسانه از دیگر اولویت‌های اوقاف است.

  • منبع خبر : https://www.oghaf.ir/news/view-333786.aspx