تفاهم بنیاد مستضعفان با کمیته امداد، بهزیستی و سایر نهاد‌های حمایتی برای اعزام مددجویان این نهاد و مشهد اولی‌ها به مشهد مقدس در قالب «سفر ارزان»

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، علیمحمد قادری با تشریح بخشی از فعالیت هلدینگ سیاحتی و گردشگری بنیاد در حوزه حمل و نقل کشور با تاکید بر اینکه نگاه بنیاد به توسعه خدمات ریلی مسافری به عنوان یک تکلیف ملی است نه نگاه سودمحور اظهار کرد: توسعه حمل و نقل ریلی می‌تواند به کاهش سوانح جاده ای، کاهش ترافیک و همچنین کاهش آلودگی هوا بیانجامد و از همین رو در سند چشم انداز ۱۴۰۴ مورد توجه قرار گرفته است و از همین رو نگاه ما به بخش حمل و نقل و ارائه خدمات در این بخش هیچگاه نگاه سودمحور صرف نبوده است.
وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان به دلیل نیاز کشور به خدمات ریلی مسافربری، به دنبال توسعه خدمات حمل ریلی مسافران است، بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور تاکید کرد و گفت: ما تلاش داریم طبق برنامه زمان بندی طراحی شده، ۱۰ تا ۱۵ درصد به ظرفیت‌های موجود واگن‌های مسافری مان اضافه کنیم، ولی به دنبال آن هستیم که این نیاز را با استفاده از تولیدات ملی برطرف کنیم و از پتانسیل شرکت‌های واگن سازی که متاسفانه بعضاً با مشکلات متعدد کارگری هم مواجه هستند استفاده کنیم.
مدیرعامل هلدینگ سیاحتی و گردشگری بنیاد مستضعفان همچنین از برنامه این بنیاد برای انعقاد تفاهم با کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سایر نهاد‌های حمایتی به منظور اعزام مددجویان این نهاد‌ها و همچنین مشهد اولی‌ها به مشهد مقدس در قالب «سفر ارزان» خبر داد.

تقویت ارتباط با دانشگاه‌ها به منظور استفاده از ظرفیت نخبگان در تامین نیاز‌های کشور

مدیرعامل هلدینگ سیاحتی و گردشگری بنیاد مستضعفان اضافه کرد: همچنین در نظر داریم با تقویت ارتباطاتمان با مراکز دانشگاهی به خصوص دانشگاه علم و صنعت که مهمترین بخش دانشگاهی کشور در حوزه ریلی کشور است، از ظرفیت نخبگان و اساتید دانشگاهی برای اورهال (تعمیرات اساسی) واگن‌ها استفاده کنیم.
قادری گفت: علاوه بر این با توجه به اینکه برخی قطعات قطار‌ها مثل چرخ و قطعات استراتژیک و قطعات‌های تک در کشور تولید نمی‌شوند، تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت می‌تواند کمک بسیاری به رفع این نیاز‌ها داشته باشد.

مناسب سازی واگن‌های مسافری برای معلولان ویلچری

مدیرعامل هلدینگ سیاحتی و گردشگری با اشاره به برخی اقدامات انجام شده برای تسهیل در ارائه خدمات مسافرتی ریلی خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان در بخش حمل و نقل ریلی، برای نخستین بار در کشور واگن‌هایی را برای توان یابان (معلولان) اختصاص داد تا آن‌ها بتوانند به راحتی از خدمات ریلی استفاده کنند و این واگن ها، برای استفاده معلولان با ویلچر مناسب سازی شده است.

تفاهم بنیاد مستضعفان با کمیته امداد، بهزیستی و آستان قدس رضوی برای مشهد اولی‌ها

وی با اشاره به ارائه خدمات سفر ارزان به مشهد مقدس نیز گفت: ما همچنین درنظر داریم در تفاهم با کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی، آستان قدس رضوی و همچنین برخی سازمان‌های مردم نهاد، خدمات سفر ارزان در خط ریلی تهران مشهد را به مددجویان این نهاد‌های حمایتی و مشهد اولی‌ها ارائه دهیم و ما در کنار این دستگاه‌ها، سهمی از هزینه‌های سفر این عزیزان به مشهد مقدس را متقبل شویم.
قادری گفت: از نیمه سال ۹۶ تا امروز حدود ۶۰ هزار نفر از این عزیزان و عموم مردم، از خدمات پکیج سفر ارزان به مشهد مقدس که شامل جابجایی با قطار، اقامت و غذا در طول اقامتشان می‌شود، استفاده کرده اند.
به گفته وی با استفبال صورت گرفته از این خدمات، در حال حاضر روزانه بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ نفر از این خدمات استفاده می‌کنند.

  • منبع خبر : http://mfnews.ir/0003On