قائم مقام کمیته امداد کرمان گفت: ۲۸۳۹ بیمار صعب‌العلاج و خاص تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند که خیران نیکوکار در قالب طرح شفا از آن‌ها حمایت می کنند

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، سهراب روستایی با اشاره به اینکه ۲۵۸۸ بیمار صعب‌العلاج و ۲۵۱ بیمار خاص تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند، افزود: این بیماران درزمینهٔ پرداخت هزینه‌های درمانی خود با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.
وی بیان کرد: بیماران صعب‌العلاج تحت حمایت این نهاد شامل ۱۸ گروه از بیماران ازجمله افراد دارای بیماری‌های شدید پوستی، بیماری‌های شدید داخلی، انواع سرطان، پیوند اعضاء، انواع سندروم‌ها، بیمارهای قلبی و عروقی، دیابت مزمن و عوارض ناشی از آن، بیمارهای مادرزادی، بیمارهای شدید ریوی و بیمارهای عفونی هستند.
روستایی ادامه داد: بیماران خاص تحت حمایت شامل بیماران هموفیلی، تالاسمی، ام‌اس، دیالیز و پیوند کلیه هستند که کمیته امداد با پرداخت بخشی از هزینه‌های دارویی این بیماران از آن‌ها حمایت می‌کند.
وی افزود: ۸۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در هفت‌ماهه امسال برای درمان بیماران صعب‌العلاج و خاص تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان هزینه شده است.
قائم مقام کمیته امداد استان کرمان به اجرای « طرح شفا » توسط این نهاد به‌منظور حمایت از بیماران صعب‌العلاج و خاص تحت حمایت اشاره کرد و گفت: مردم خیر و نیکوکار می‌توانند در قالب طرح شفا حمایت مالی و تأمین بخشی از هزینه‌های معالجه و درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج که نیازمندی آن‌ها به تأیید اداره پذیرش و مددکاری کمیته امداد رسیده است را عهده‌دار شوند.

وی ادامه داد: در قالب طرح شفا فرد می تواند به‌صورت دائم و یا برای مدت مشخص،در حد توان مبلغی را به بیمار تحت حمایت خود و یا بیمارانی که بنا به تشخیص مسئولان درمان کمیته امداد در اولویت دریافت خدمات هستند، پرداخت کند و با کمک خود گوشه ای از درد و رنج این خانواده ها را کاهش دهند.

روستایی به بالا بودن هزینه‌های درمانی بیماران صعب‌العلاج و خاص اشاره کرد و از خیران و مردم نیکوکار خواست با مشارکت در طرح شفا کمیته امداد را در پرداخت هزینه‌های درمانی این بیماران یاری کنند.

شایسته ذکر است؛ خیران و مردم نیکوکار می‌توانند کمک‌های نقدی خود برای حمایت از بیماران صعب‌العلاج و خاص تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان را به شماره‌حساب ۰۱۱۲۶۷۴۰۱۴۰۰۷ بانک ملی با شناسه پرداخت ۸۸۰۳۱۹۰۲۵ نزد صندوق امداد ولایت و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۴۶۱ بانک ملی به نام کمیته امداد واریز کنند.

  • منبع خبر : https://news.emdad.ir/fa/newsagency/171970/کمیته-امداد-استان-کرمان-سهراب-روستایی-طرح-شفا-بیماران-خاص-صعب-العلاج