معاون فرهنگی کمیته امداد : بیش از ۹۷ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد سال گذشته در قالب طرح «شوق زیارت» با مشارکت خیران به سفر زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، حجت‌الاسلام علی جعفری با تبریک ولادت امام رضا (ع) و دهه کرامت افزود: سال گذشته در طرح شوق زیارت بیش از ۹۷ هزار مددجو به مشهد مقدس اعزام شدند که از این میزان ۶۵ هزار نفر زیارت اولی بودند.

وی با بیان اینکه مددجویان ساکن در روستاها و مناطق محروم در اولویت اعزام به سفرهای زیارتی هستند، ادامه داد: ۲۵ هزار نفر از زائران در طرح شوق زیارت مددجویان روستایی و ۶۴ هزار نفر ساکن مناطق محروم بودند.

معاون فرهنگی کمیته امداد همچنین از اعزام ۲۰ هزار مددجو به سفر زیارتی قم در سال گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۲ هزار و ۶۲۰ نفر زیارت اولی بودند.

جعفری با اشاره به اینکه تمام هزینه های اعزام زائران در طرح شوق زیارت از کمک‌های مردمی تامین می‌شود، ادامه داد: کمیته امداد نیز بر حسب وظیفه تلاش می‌کند شرایط و امکانات مطلوبی را در اختیار مددجویان قرار دهد.

وی در مورد برنامه های اجرا شده برای مددجویان در طول سفر معنوی شوق زیارت تاکید کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و مشاوره‌ از جمله اقدامات پیش‌بینی شده در برنامه شوق زیارت مددجویان است.

جعفری با اشاره به شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص حاکم بر اماکن زیارتی، خاطرنشان کرد: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت مددجویان، طرح شوق زیارت از ابتدای اسفندماه سال گذشته متوقف شده و تا زمان عادی شدن وضعیت کشور از نظر همه‌گیری بیماری کرونا، هیچ‌گونه سفر زیارتی برای مددجویان نخواهیم داشت.