گروه‌ها و تشکل‌های جهادی همکار با کمیته امداد در ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از ۴۰ هزار مورد خدمت به نیازمندان در مناطق محروم کشور ارائه دادند.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، در حال حاضر ۲۶۵ گروه و تشکل های جهادی در زمینه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، اقتصادی و خودکفایی، زیربنایی و عمرانی، معیشتی و فرهنگی و آموزشی با کمیته امداد همکاری دارند و در نیمه نخست امسال بیش از ۴۰ هزار مورد خدمت به نیازمندان ارائه کردند.

در این مدت حدود پنج هزار خانواده در مناطق محروم کشور از خدمات گروه‌های جهادی همکار با کمیته امداد برخوردار شدند. ارزش ریالی خدمات ارائه شده بیش از ۲۰۲ میلیارد ریال برآورد شده که ۱۳۴ میلیارد ریال آن توسط گروه‌های جهادی تامین اعتبار شده است.

براساس این گزارش، ۳۳ هزار و ۵۰۷ مورد خدمت در در حوزه بهداشت و درمان شامل ویزیت عمومی، دندانپزشکی، چشم پزشکی، جراحی و … انجام شده است. همچنین ۱۰۵۵ مورد خدمت در حوزه احداث، تکمیل و تعمیرات مسکن توسط تشکل های جهادی به افراد نیازمند در مناطق محروم اراده شده است.

گروه‌ها و تشکل های جهادی همکار با کمیته امداد ۴۲۰۰ مورد خدمت در زمینه توزیع سبد غذایی میان خانواده‌های محروم انجام داده‌اند و دیگر خدمات این گروه‌ها در حوزه‌های حمایت تحصیلی دانش‌آموزان و توزیع لوازم‌التحریر، راهبری شغلی، خدمات فرهنگی و اردوهای زیارتی و … بوده است.

اینفوگرافیک گزارش عملکرد همکاری تشکل های جهادی و بسیج سازندگی با کمیته امداد امام خمینی بهار و تابستان 98
  • منبع خبر : https://news.emdad.ir/fa/newsagency/172527/ارائه-40-هزار-مورد-خدمت-به-محرومان-توسط-گروه-ها-و-تشکل-های-جهادی-همکار-با-کمیته-امداد-اینفوگرافیک