مدیرکل کمیته امداد سمنان از فراهم شدن امکان پرداخت فطریه برای مردم استان از طرق سامانه های کد دستوری و اینترنتی در راستای عدم نیاز به مراجعه حضوری خبر داد

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از خبرگزاری مهر، محسن مسعودیان راد با بیان اینکه مردم استان سمنان می‌توانند فطریه شأن را از طریق کد دستوری و یا سامانه اینترنتی پرداخت کنند، بیان کرد: این زیرساخت در کنار تسهیل‌کننده امور، می‌تواند از مراجعه‌های غیرضروری مردم به مراکز خیریه، کمیته امداد و…. نیز بکاهد.

وی افزود: شماره‌گیری کد دستوری #۰۲۳*۸۸۷۷* آماده دریافت فطریه مردم استان سمنان است به این شکل که پس از شماره‌گیری کد مذکور فهرستی از شهرستان‌های استان در مقابل دیدگان مردم قرار گرفته و سپس شهر مورد نظر را انتخاب و فطریه شأن را از حساب بانکی شأن با داشتن رمز دوم یا پویا پرداخت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه مردم می‌توانند با واریز به شماره‌حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹ و یا از طریق انتقال کارت به کارت دستگاه‌های عابر بانک به شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۱۷۶۹۸۴ نسبت به پرداخت زکات فطریه خود اقدام کنند، ابراز کرد: کمیته امداد برای اطلاع رسانی در زمینه پرداخت الکترونیکی زکات، بروشورها و تراکت‌هایی را آماده توزیع دارد که به موقع با پخش آن‌ها نسبت به اطلاع رسانی راه‌های پرداخت فطریه، اقدام خواهد شد.

مسعودیان راد با بیان اینکه نشست‌ها و جلسات متعددی با امنای مساجد، روحانیان و اقشار تأثیرگذار برای آشنایی مردم با راه‌های نوین پرداخت فطریه، با محوریت مساجد برای اطلاع رسانی به اقشار برگزارشده و امیدواریم شاهد استقبال خوب مردم از این طرح‌ها باشیم زیرا با این نوع پرداخت، در کنار کاهش بار اداری و هزینه‌ها، تسهیل در پرداخت فطریه را نیز شاهد خواهیم بود.