رئیس کمیته امداد از امضای تفاهم‌نامه میان این نهاد و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برای توسعه سه هزار روستا در ۲۴ استان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، سید مرتضی بختیاری با تشریح جزئیات تفاهم‌ نامه میان کمیته امداد و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت : مناطق هدف برای ارائه خدمات به نیازمندان در قالب این تفاهم‌نامه ، روستاهای کمتر توسعه یافته در ۲۴ استان کشور در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ارائه خدمات حمایتی ، معیشتی ، توانمندسازی و اشتغال‌زایی برای ۱۰۰ هزار خانوار ساکن در سه هزار روستای کشور در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه تعمیر و به‌سازی ۲۳ هزار واحد مسکونی، ۱۸ هزار سرویس بهداشتی و ۱۰ هزار مورد احداث حمام برای مددجویان تحت حمایت از جمله موارد تفاهم‌نامه است، افزود: ارائه ۱۰۰ هزار بسته غذایی با میانگین ۱۰ میلیون ریال به مددجویان و دیگر نیازمندان در این مناطق در نظر گرفته شده است.

بختیاری از ارائه ۸۸ هزار مورد لوازم ضروری زندگی به نیازمندان در قالب تفاهم‌نامه با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خبر داد و خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات بلاعوض برای اجرای طرح‌های اشتغال حمایتی به ۱۵ هزار نفر در این روستاها از دیگر بخش‌های تفاهم‌نامه است.

وی اضافه کرد: کمیته امداد علاوه بر نظارت، مشاوره و پشتیبانی فنی و مهندسی طرح‌های اشتغال ایجاد شده توسط مددجویان، در زمینه کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی روستائیان مشارکت خواهد کرد.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: اعتباری معادل ۸۰ میلیارد تومان نیز برای ساخت، تعمیر و به‌سازی خانه بهداشت، مدرسه و دیگر پروژه های عام‌المنفعه در روستاهای مورد نظر پیش‌بینی شده است.

بختیاری اعتبار مورد نیاز برای اجرای این تفاهم‌نامه را ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: سهم کمیته امداد از این رقم ۲۵۰ میلیارد تومان است و این نهاد موظف است خدمات حمایتی، معیشتی، توانمندسازی، و اشتغال‌زایی توافق  شده را به مددجویان و نیازمندان عرضه کند.