براساس هماهنگی های انجام شده با فرمانداری، جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه های اجرایی مربوط چنانچه مددجویان تحت حمایت دچار آبگرفتگی شده، اسکان داده می شود.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از سایت خبری کمیته امداد ، حمید قلعه خانی سرپرست کمیته امداد شهرستان از صبح امروز سامانه بارشی در شهرستان قصرقند شدت گرفته و آب به داخل منازل مددجویان نفوذ کرده. در اثر این بارندگی خسارت سنگینی در این شهرستان بوجود نیامده است.

وی افزود: برخی محورهای مواصلاتی در شهرستان نیکشهر و روستاهای اطراف شهرستان قصرقند به دلیل بارش باران مسدود است

سرپرست کمیته امداد شهرستان قصرقند ادامه داد:  باتوجه به ریزش باران تند رودخانه کوچک جاری و راه های روستاها و شهر به مرکز شهرستان قطع شده است.

قلعه خانی یادآور شد: به دنبال بازدید های انجام شده از سطح منازل مددجویان تحت حمایت تمام امدادگران این نهاد با آمادگی بیشتر  ارایه خدمات فوری در سطح شهرستان  انجام خواهد شد.

وی اعلام کرد:  به مددجویان تحت حمایت  اطلاع رسانی شده از منازل فرسوده و احتمال ریزش استفاده نکنند و در کنار این امداد گران این نهاد آماده ارایه خدمات براساس نیاز خانوارهای تحت حمایت هستند

سرپرست کمیته امداد شهرستان قصرقند با بیان اینکه ۵۰ بسته سبدغذایی تامین شده و به محض نیاز در بین خانوارهای گرفتار در بارندگی توزیع می شود، گفت: براساس هماهنگی های انجام شده با فرمانداری، جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه های اجرایی مربوط چنانچه مددجویان تحت حمایت دچار آبگرفتگی شده، اسکان داده می شود.

قلعه خانی افزود: در سه بخش این شهرستان از جمله مدرسه روستای هیت، روستای کریم آباد و چادر برای اسکان اضطراری جامعه هدف مهیا شده است

وی اظهار کرد: همچنین داخل شهر مدرسه شبانه روزی و سالن ورزشی با هماهنگی سپاه و فرمانداری  این شهرستان تدارک دیده شده است

  • منبع خبر : https://news.emdad.ir/fa/newsagency/172869/اسکان-اضطراری-مددجویان-گرفتار-در-بارندگی-شهرستان-قصرقند