تهیه بانک اطلاعاتی نیازمندان با مشارکت ۴ هزار مرکز نیکوکاری در کشور / سامانه بخشش ایرانیان برای هم افزایی خدمات نهادها و موسسات خیریه به زودی رونمایی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید مرتضی بختیاری در اجلاس سراسری مدیران ارشد کمیته امداد که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به خیزش مردمی در پی تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای حمایت از مستمندان و خانواده‌های آسیب‌دیده از ویروس منحوس کرونا، افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم در این مورد در کمیته امداد انجام شده و رزمایش بخشش ایرانیان برای پویش مواسات، همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان، با معرفی روش‌های مشارکت مردمی و خیران آغاز به کار کرده است.وی بر اهمیت شناسایی نیازمندان واقعی برای ارائه خدمات تاکید کرد و ادامه داد: به همین منظور بانک اطلاعاتی نیازمندان با مشارکت چهار هزار مرکز نیکوکاری در سطح کشور به صورت آنلاین در حال نهایی شدن است.

مشارکت ۳۱۳ مرکز اطعام مهدوی برای ارائه غذای گرم به نیازمندان در ماه رمضان

رئیس کمیته امداد از اعلام آمادگی خیران، موسسات خیریه، مراکز طبخ غذا و آحاد مردم برای پیوستن به رزمایش بخشش ایرانیان خبر داد و خاطرنشان کرد: ۳۱۳ مرکز اطعام مهدوی به برکت نام حضرت بقیه‌الله (عج) اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان را انجام خواهند داد.

بختیاری با تاکید بر همراهی و همکاری کمیته امداد با تمامی نهادهای عمومی خدمت‌رسان، همچون بسیج، مراکز نیکوکاری و خیریه و … برای هم‌افزایی، جذب و توزیع عادلانه کمک‌ها، اضافه کرد: کمیته امداد کانون کمک‌های مردمی است و هر دستگاه و موسسه‌ای می‌تواند با ارائه کمک‌های خود به این نهاد، با نام و نشان خود در یاری رساندن به مستمندان مشارکت کند.

راه‌اندازی سامانه «سخا» با هدف تحقق عدالت توزیعی میان محرومان

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه برای نخستین‌بار سامانه شفاف‌سازی امور خیر و احسان (سخا) به صورت پایلوت در کمیته امداد خراسان رضوی راه‌اندازی شده است، افزود: این سامانه به زودی در سطح ملی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و اجرای این طرح عدالت توزیعی را بین محرومان کشور رقم خواهد زد.

وی به امضای تفاهم‌نامه کمیته امداد با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: براساس این تفاهم‌نامه، سامانه بخشش ایرانیان به زودی راه‌اندازی می‌شود تا با تجمیع و یکپارچه‌سازی بانک‌های اطلاعاتی، در راستای پویش مواسات، همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان و فقرا عمل کند.

سامانه بخشش ایرانیان به زودی رونمایی می‌شود

رئیس کمیته امداد تعیین اولویت‌ها، سرانه‌ها و طبقه‌بندی نیاز محرومان را از ویژگی‌های سامانه بخشش ایرانیان عنوان کرد و افزود: امکان برقراری ارتباط و دسترسی برای مراکز نیکوکاری، سازمان بسیج مستضعفان، بنیاد علوی، بنیاد برکت آستان قدس رضوی و دیگر خیریه‌ها و نهادهای عمومی در این سامانه فراهم شده است.

بختیاری با اشاره به ضرورت شفافیت در میزان کمک‌ها و منابع دریافتی و هزینه‌کرد این مبالغ، اظهار کرد: امکان ارائه گزارش کمک‌ها به صورت کشوری، استانی و منطقه‌ای در سامانه بخشش ایرانیان پیش‌بینی شده و مبالغ دریافتی به طور منظم به مردم اعلام خواهد شد.

رئیس کمیته امداد در پایان خاطرنشان کرد: سامانه بخشش ایرانیان به زودی رونمایی خواهد شد تا زمینه حضور خیران و نیکوکاران و برنامه‌ریزی عملیاتی برای رفع مشکلات اقشار آسیب‌دیده از کرونا بهتر از قبل فراهم شود.