فتاح با انتقاد از برخی موانع در مسیر احداث ساختمان جدید پلاسکو گفت: افتخار میکنیم که بگوییم ساختمان جدید پلاسکو را می‌سازیم ولی انتظار داریم که بگذارند کارمان را انجام دهیم.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در نشست صمیمانه با خانواده های شهدای آتش نشان و آسیب‌دیدگان حادثه پلاسکو اظهار کرد: مرگ، یک امر قطعی است و همه ما روزی خواهیم مُرد ولی آنهایی در این دنیا رستگار می شوند که جان بر کفند و خوش به سعادت آنانکه رفتنشان را خودشان انتخاب می‌کنند و هیچ چیزی بالاتر از شهادت و جانفشانی برای مردم نیست.

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه با اشاره به حادثه تلخ و دردناک پلاسکو گفت: من سالها در جبهه های هشت سال دفاع مقدس حضور داشتم و صحنه‌های دردناکی را به چشم دیده‌ام ولی صحنه های پلاسکو به قدری دردناک بود که نمی توانستم مانع سرازیر شدن اشک هایم شوم. این داغ به قدری سنگین بود که دلهای همه مردم ایران را آتش زد.

وی با گرامیداشت یاد ۱۶ شهید آتش نشان در حادثه پلاسکو و همچنین جان باختن ۶ تن از کسبه این ساختمان گفت: شهرداری و مسئولان هرچه برای خانواده‌های این شهدا انجام دهند قطعاً پاسخگوی جانفشانی و ایثار آنها نخواهد بود.

فتاح با تاکید بر احداث مجدد ساختمان پلاسکو توسط بنیاد مستضعفان گفت: من افتخار می کنم که بگویم پلاسکو را از نو می سازیم و هیچ منتی هم بر کسی نداریم و این کار برای ما باعث افتخار است.
رئیس بنیاد مستضعفان با گلایه از برخی سنگ اندازی ها و موانع موجود در مسیر احداث ساختمان جدید پلاسکو خاطرنشان کرد: متاسفانه آن زمانی که موضوع پلاسکو داغ بود همه ترحم می‌کردند ولی حالا که این ماجرا سرد شده، برخی‌ها نه تنها خودشان را کنار کشیده اند و مطالبه هم می‌کنند.

فتاح با بیان اینکه همه باید سهم خود را در این اتفاق بپردازند، افزود: اینجا جایی نیست که کسی بخواهد جیبش را پر کند.

وی با تاکید بر اینکه بنیاد مستضعفان قطعا ساختمان جدید پلاسکو را خواهد ساخت گفت: ما ساختمان جدید پلاسکو را قطعاً خواهیم ساخت چون اعتقاد داریم این ساختمان نماد افتخار شهر ما و ایران است ولی در عین حال این انتظار را داریم که اجازه دهند ما کارمان را انجام دهیم.

فتاح با تاکید بر این که روزی نیست که پلاسکو را پیگیری نکند و پیگیر تکمیل احداث این ساختمان نباشد افزود: ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم که کار را تمام کنیم ولی خواهش می کنیم که دیگران هم همکاری کنند و درست زمانی که ما درحال شتاب دادن به انجام کارها هستیم، ترمز کار را نکشند.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه چشم همه ایران به پروژه ساخت پلاسکو است گفت: تقاضا دارم برخی مسئولان هر مطلبی دارند، پلاسکو را گرو نگیرند و مانع ساخت پلاسکو نشوند.

فتاح گفت: ما در احداث ساختمان جدید پلاسکو تمام ضوابط فنی و ایمنی را رعایت می کنیم و این انتظار را داریم اگر چنین اتفاقی نیفتاد شهرداری مانع ما شود.

فتاح با بیان اینکه ساختمان جدید پلاسکو، ساختمانی مدرن و ایمن خواهد بود تاکید کرد: ما اگر در احداث ساختمان جدید پلاسکو کُند شدیم توبیخمان کنید ولی اگر بحثی برای عوارض و پارکینگ وجود دارداین مسائل را با مذاکره حل کنیم و نگذاریم مردم دلسرد شوند.

وی ادامه داد: من به خانواده این شهیدان، کسبه و مردم اعلام میکنم که بنیاد مستضعفان در طبقه همکف ساختمان جدید پلاسکو یادمان با شکوهی برای شهدای آتش نشان نصب می‌کند تا یاداوری کنیم که یاد این عزیزان برای همیشه ماندگار است.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید مجدد بر تکمیل احداث ساختمان جدید پلاسکو در نیمه دوم سال آینده گفت: در حال حاضر این پروژه در مرحله نصب اسکلت در طبقات ٧ و ٨ قرار دارد و فعالیت ما برای تکمیل این ساختمان بصورت شبانه روزی انجام می شود.

وی همچنین با گرامیداشت یاد شهید سلیمانی و داغی که شهادت او بر دل مردم ایران گذاشت، سیل اخیر و سقوط هواپیمای اوکراینی را داغ مضاعفی توصیف کرد و این اتفاقات تلخ را امتحان الهی دانست.