موسسه خیریه حضرت سیدالشهدا یکی از موسسات خیریه فعال کشور است.عمده فعالیتهای این موسسه خیریه در زمینه حمایت از کودکان و زنان بی سرپرست و بدسرپرست است.

موسسه خیریه حضرت سیدالشهدا یکی از موسسات خیریه فعال کشور است.عمده فعالیتهای این موسسه خیریه در زمینه حمایت از کودکان و زنان بی سرپرست و بدسرپرست است.وبسایت این موسسه در قسمت درباره ی ما نوشته است:

گزینه های خدمت رسانی فراوانند و انسانهای عاشق و اهل ثواب فراوانترقدمت خدمات رسانان اجتماعی و کانون وجدانهای بیدار ریشه ای تاریخی دارد به طوری که اگر خواسته باشیم صف انسانهای شرافتمندی را که در دهه های مختلف هماهنگ کننده، سنگ صبورو چتر زرین مشکلات مردم بوده اند بشماریم خود حدیثی مفصل و پژوهشی در خور شأن آنان می طلبد. بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) که خود از عاشق ترین بزرگان در این مسیر بود.

دستور ارگانی و سازمانی کردن نهادهایی را صادر که هم اکنون در حال تلاش و مشغول خدمات رسانی به اقشار آسیب پذیر جامعه می باشند. در شهر های ما نیز علاوه بر مراکز متعدد و وابسته به بودجه دولت، هستند بزرگانی همچون ائمه جماعت و جمعه و سایرمعتمدین نیک اندیش وخیر و متمکنین اهل خرد و نوع دوستی که با واسطه یا بدون واسطه افتخار خدمت رسانی به قشر نیازمند را در حد توان بر عهده دارند آنچه را که در بخش مردمی فقیه احساس می شد به ثبت رساندن تشکیلات صد در صد بر خواسته از خود مردمی که تداوم قدم در این راه راخواستاربودند. خداوند را شاکریم که مؤسسه خیریه حضرت سیدالشهداء (ع) پیشگام در این مسیر مورد تأئید مراکز ذیصلاح قانونی است که با اتکاء و اعتقاد به تداوم مسیر ثواب، آماده است تا این سنت حسنه را پاس دارد این مؤسسه با اقدام پیشینه پر بار امر خیر در شهرستانهای تهران ،شهریار،اردبیل ،پارس آباد، بیله سوار، مدد به ایتام نیازمندان و بیماران صعب العلاج وتهیه جهیزیه برای نوعروسان تحت پوشش راهدف خود قرار داده و دریچه سبز دیگری را به روی آنان گشوده است.

خیریه حضرت سیدالشهداء علیه السلام از تاریخ 22 تیر ۱۳۸۴ کار خود را آغاز کرد. پس از طی مراحل مقدماتی در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی و ارسال نامه درخواست ثبت مجوز به پلیس امنیت ناجا و تائید سوابق موسسین، مجوز خیریه از نیروی انتظامی با شماره۱۴۵۰۵/۱۳۰اخذ گردید. همچینین موسسه غیرتجاری و غیر انتفاعی به نام موسسه خیریه حضرت سیدالشهداء علیه السلام پارس آباد در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی به شماره 27445 و با شناسه ملی 10860486500 در تاریخ 22 تیر 1384 ثبت شده است. ما مشتاق عضویت افتخاری شما علاقمندان به امور خیر هستیم تا حاصل تلاشمان محترمانه تقدیم به محضر آنان گردد.