گزارش «نسل بی‌خانمان» موسسه خیریه شلتر نشان می‌دهد، هر روز، ۱۸۳ کودک در انگلیس خانه‌هایشان را از دست می‌دهند و سرگردان می‌شوند.

پایگاه خبری خیرین به نقل از خبر گزاری فارس بنا به گزارش شبکه «اسکای‌نیوز»، گزارش «نسل بی‌خانمان» موسسه خیریه شلتر نشان می‌دهد، هر روز، ۱۸۳ کودک در انگلیس خانه‌هایشان را از دست می‌دهند و سرگردان می‌شوند.
طبق گزارش جدید، هر هشت دقیقه یک کودک انگلیسی بی‌خانمان می‌شود که این رقم در سیزده سال اخیر به بالاترین میزان خود رسیده است.

این تحقیقات نشان می‌دهد که دستکم ۱۳۵ هزار کودک در روز کریسمس در اسکان‌های موقت به سر خواهند برد. موسسه خیریه شلتر (پناهگاه بی‌خانمان‌ها) در گزارش خود نوشت که در اغلب موارد، اقامتگاههای موقت از استانداردهای کافی محروم هستند و فاقد حریم خصوصی و امنیت برای خانوارها می‌باشند.

در این گزارش به داستان یک کودک انگلیسی به نام ویل اشاره شده که صاحبخانه بدون دلیل آنها را بیرون کرده و مجبور شدند در یک اتاق با یک تخت در «ایلفورد» در شرق لندن زندگی کنند.

این کودک ده ساله می‌گوید که زندگی در این خانه بسیار وحشتناک است و توضیح داد: «هیچ جایی برای انجام کارها وجود ندارد…برخی اوقات من و برادر کوچکترم هری بر سر یک صندلی دعوا می‌کنیم، زیرا هر دو ما می خواهیم بر روی صندلی بنشینیم. برخی وقتها (در این جدال) او موفق می‌شود و برخی اوقات من».

وی ادامه داد: «انجام تکالیفم واقعاً سخت است زیرا برادر کوچکترم حواسم را پرت می‌کند و ما اتاق دیگری ندارم که در آرامش به کارهایم برسم».

خیریه شلتر در گزارش خود نوشت که تعداد کودکانی که بی‌خانمان شده و در اقامتگاههای موقت به سر می‌برند، در پنج سال گذشته در بریتانیا افزایش ۵۱ درصدی داشته‌اند.

«پولی نیت» مدیر اجرایی شلتر در خصوص کودکان بی‌خانمان بریتانیا گفت: «این حقیقت که ۱۸۳ کودک در هر روز آواره می‌شوند، افتضاح است و این مسئله را گوشزد می‌کند که وعده‌های سیاسی مربوط به رفع مشکل بی‌خانمان‌‌ها باید به اقدام عملی و واقعی تبدیل شود».

  • منبع خبر : http://fna.ir/ddq9ph