با حمایت خیرین و سازمان های مردم نهاد مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابان با عنوان "مرکز پرتو" آماده مهارت آموزی به نوجوانان است و تا خرداد ماه افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از خبرگزاری مهر، نصراله آبادیان با اشاره به افتتاح ۴۰ پروژه خدماتی، عمرانی، ترافیکی، ورزشی، اجتماعی، فرهنگی در آینده نزدیک افزود: با توجه به حضور کودکان کار در محله های مرکزی پایتخت و ضرورت ساماندهی و رسیدگی به آنان برای ایجاد شرایط مناسب ورود به بازار کار و بهبود کیفیت زندگی این کودکان، با راه اندازی “مرکز پرتو” نخستین مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابان در مرکز تهران ایجاد شده است.

آبادیان ادامه داد: با توجه به عدم وجود زیرساخت مناسب جهت ساماندهی کودکان کار و خیابان، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ بعد از بررسی های متعدد و مطالعات کارشناسی با همکاری اداره املاک منطقه، نسبت به جانمایی مکان مناسب اقدام کرد و ساختمانی را به امر مهم حمایت و ساماندهی کودکان کار اختصاص داده که با مشارکت خیرین و سازمان های مردم نهاد مرکز پرتو منطقه ۱۱ مورد بهره برداری قرار گرفت.

شهردار منطقه ۱۱ اظهار داشت: کاربری این مرکز مهارت آموزی در راستای توانمندسازی و حرفه آموزی به کودکان کار و خیابان رده سنی ۱۴ الی ۱۸ سال بوده و دارای کلاس های آموزشی گرافیک، مکانیک، کامپیوتر، نقشه کشی، زبان انگلیسی، خیاطی، آرایش و پیرایش، برق، مهارت های زندگی و دروس تقویتی و پایه برای دختران و پسران در ۳ کلاس آموزشی و ۳ سالن کارگاهی است.

آبادیان خاطر نشان کرد: این مرکز خدمات حمایتی ویژه آسیب دیدگان اجتماعی مانند توزیع سبد کالا و اقلام ضروری به خانواده کودکان کار را نیز در دستور کار خود دارد.
به گفته شهردار منطقه ۱۱، مرکز پرتو با توجه به اهمیت صرفه و صلاح اقتصادی و اجتماعی شهرداری تهران و در راستای اجرا تعهدات مسئولیت اجتماعی سازمان ها نسبت به جلب مشارکت خیرین ذی مدخل (موسسه خیریه کارآفرینان آرا شمیران) مرکز مزبور را اندازی شد.

او همچنین یاد آور شد: “مرکز پرتو ” به همراه دیگر پروژه های خدماتی، عمرانی، ترافیکی، ورزشی، اجتماعی، فرهنگی منطقه ۱۱ در خرداد ماه افتتاح خواهد شد.

“مرکز پرتو ” در ساختمانی به مساحت ۵۰۰ متر مربع با زیر بنای ۲۵۰ متر مربع در خیابان شوش نرسیده به میدان راه آهن کوچه شهید بهرام بیگی پلاک ۱ واقع شده است و در آن ۳ کلاس آموزشی بابت دروس نظری و۳ کارگاه فنی بابت دروس عملی درنظر گرفته شده است