بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستانی استان قم از گذشته تاکنون توسط خیرین به ویژه علما و روحانیت ساخته شده و این حمایت هم چنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش  پایگاه خبری خیرین به نقل از خبرنگار مهر، حسین خاکی ظهر چهارشنبه در نخستین همایش «تجلیل و تکریم از خیرین روحانیت در عرصه سلامت» که در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، گفت: همه مشکلات کشور ما اقتصادی و مالی نیست و در صورتی که اقتصاد دانان را جمع کنیم با کمترین هزینه می‌شود این مشکلات را برطرف کرد.
وی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت در نظر دارد که هرسال یک همایش برگزار کند، تصریح کرد: نخستین همایش را با عنوان تجلیل و تکریم خیرین روحانیت در عرصه سلامت در قم کلید زدیم و برای سال دیگر نیز همایش خیرین برگزار می‌شود.
رئیس مجمع خیرین سلامت استان قم با تأکید بر اینکه بسیاری از درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها مشکل مالی ندارند، گفت: از مراکز درمانی که در قم فعالیت دارند و با مشکلات مواجه هستند درخواست می‌کنیم که برای رفع مشکلات این مراکز درمانی به مجمع خیرین سلامت در قم مراجعه کنند تا این مسائل در اتاق فکر مطرح و برای رفع آن چاره‌جویی شود.
وی با اشاره به مشکل یکی از مراکز درمانی که آن را تا مرز تعطیلی کشاند، گفت: یکی از علما نسبت به معرفی این مرکز درمانی به مجمع خیرین اقدام کرد و مشکل این مرکز درمانی در مدت زمان سه سال برطرف شده و در حال حاضر یکی از بهترین مراکز درمانی قم به شمار می‌رود.

خاکی با تأکید بر اینکه برای حل مشکلات درمانی در قم از علما و مراجع تقاضای یاری داریم، گفت: بسیاری از بیماران به دلیل مشکلات مالی از درمان نا امید هستند و زمانی که مجمع خیرین سلامت به آنان امید می‌دهد جان تازه‌ای در کالبد آنان دمیده می‌شود که یکی از اقدامات این مجمع کمک درمانی به بیماران است.

وی با اشاره به اینکه برخی درمانگاه‌های موقوفه در قم حال و روز خوشی ندارند و یا در حال تخریب هستند، بیان کرد: از مسئولان درمانگاه‌ها درخواست داریم در نگهداری این مراکز دقت بیشتری داشته باشند تا خیرین نسبت به ساخت مراکز درمانی تشویق شوند.

رئیس مجمع خیرین سلامت استان قم با اشاره به مشکل مسکن در جامعه و استان قم بیان کرد: مشکل مسکن برای مردم یک مشکل اساسی است، گفت: در کنار خیرین سلامت، خیرین مسکن ساز را تقویت کردیم و از بیوت علما و مراجع می‌خواهیم زمین در اختیار خیرین مسکن ساز بگذارند تا بتوانیم در این امر مهم به مردم کمک کنیم.

خاکی خاطرنشان کرد: در استان قم مشکلات درمانی بسیار است اما این مشکلات با کمک علما برطرف می‌شود این همایش باید ادامه همایش‌های دیگری در آینده باشد.

  • منبع خبر : mehrnews.com/news/4782984