رئیس جامعه خیرین تأکید کرد: درخواست داریم در تمامی استان‌ها نقاط نیازمند به مدرسه شناسایی شود تا در اسرع وقت برای رفع مشکلات مدرسه‌سازی و کمبود فضای آموزشی اقدام کنیم.

به گزارش سایت خبری خیرین به نقل از  خبرگزاری مهر، ناصر قفلی با قدردانی از همراهی و زحمات وزارت آموزش‌ و پرورش در امر مدرسه سازی، اظهار کرد: از اینکه در مدرسه سازی خدمتگزار هستیم، افتخار می‌کنیم و تمام تلاش خود را در این مسیر انجام خواهیم داد و امیدوارم با مشارکت خیرین مشکل مدرسه سازی کشور در چند سال آینده کاملاً برطرف شود.

رئیس جامعه خیرین بابیان اینکه٢٠٠ نقطه استان سیستان و بلوچستان نیاز به مدرسه‌سازی دارد، گفت: در تفاهمی که بین وزارت آموزش‌ و پرورش، استانداری و خیرین مدرسه ساز منعقد شده است، امیدواریم این مشکل برطرف خواهد شود.

وی تأکید کرد: درخواست داریم در تمامی استان‌ها این نقاط شناسایی شود تا در اسرع وقت برای رفع مشکلات مدرسه سازی و کمبود فضای آموزشی اقدام کنیم چرا که هیئت‌ مدیره‌ای قوی داریم که برای حل مشکلات می‌تواند بسیار کمک کنند.

در ادامه این نشست محمد جمالزاده نماینده وزیر آموزش‌ و پرورش در جامعه خیرین مدرسه ساز ، اظهار کرد: خیرین انسان‌های وارسته، مخلص و ایثارگری هستند که برگزیدگان خداوند هستند و هر جا قدم می‌گذارند عمران، آبادی و نشاط را به همراه دارند.

نماینده وزیر آموزش‌وپرورش در جامعه خیرین مدرسه ساز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر حافظی، گفت: وی منشا خیر و برکات فراوانی در مدرسه سازی در کشور هست و در این مسیر بسیار همراهی کردند.

همچنین در ادامه محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، تصریح کرد: برگزاری چنین نشستی نشان از اهمیت بخشی وزیر آموزش‌وپرورش به موضوع مدرسه سازی و حضور خیرین دارد.

وی در ادامه اضافه کرد: با از دست دادن دکتر حافظی خلأ بزرگی در جامعه خیرین مدرسه ساز ایجاد شد و تصمیم گرفته شد انتخابات هیئت‌ مدیره زودتر انجام بگیرد.

جعفری خاطرنشان کرد: در هیئت‌ مدیره علاوه بر٣٢ نفر نماینده از مجامع استان‌ها، ۶ نفر خیر ملی و نمایندگانی از آموزش‌ و پرورش داریم.

وی تصریح کرد: تغییر نام و کاربری برخی از مدارس خبرساز که در چند منطقه صورت گرفته است باعث ناراحتی خیرین شده است که درخواست پیگیری آن را داریم.

مدیرعامل جامعه خیرین ضمن قدردانی از تخصیص اعتبار برای پروژه‌های خیری، اظهارکرد: ۴٠٠مجمع خیرین در شهرستان‌ها داریم که امیدواریم بتوانیم با حمایت وزارت آموزش‌وپرورش در راستای مدرسه سازی بیشتر، آن‌ها را گسترش بدهیم.

در این نشست، خیرین مدرسه ساز به بیان پیشنهادهای خود پرداختند و نظراتی را برای هر چه‌بهتر شدن فعالیت‌های خیرین و مشارکت بیشتر ارائه دادند.

  • منبع خبر : https://www.mehrnews.com/news/4737416/٢٠٠-نقطه-استان-سیستان-و-بلوچستان-نیاز-به-مدرسه-سازی-دارد