سال گذشته ۷۷ درصد اعتبارات کمیته امداد به این نهاد تخصیص یافته است. باید منابع پایدار برای کمیته امداد در قانون بودجه و برنامه توسعه کشور پیش‌بینی شود.

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در دیدار با استاندار همدان و مجمع نمایندگان این استان ضمن تبریک دهه کرامت و هفته قوه قضاییه افزود: توانمندسازی مددجویان مهمترین ماموریت و هدف کمیته امداد است و در این مسیر نیازمند همراهی دولت و مجلس هستیم.

وی با تاکید بر اینکه روحیه خودباوری باید در خانواده‌های تحت کمیته امداد ارتقا یابد، ادامه داد: سال گذشته حدود ۱۷۶ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شد که امیدواریم این رقم در سال جاری به ۲۰۰ هزار شغل برسد.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: به اذعان رئیس کل بانک مرکزی، مددجویان امداد خوش‌حسابترین مشتریان شبکه بانکی هستند و ۹۰ درصد اقساط در موعد مقرر پرداخت شده است.

بختیاری با اشاره به اینکه سال گذشته ۵۵ هزار شغل برای زنان سرپرست خانوار ایجاد شد، اضافه کرد: تاکید کمیته امداد در موضوع اشتغال‌زایی، فراهم کردن مشاغل خانگی برای زنان سرپرست خانوار است تا در کنار امر مقدس مادری، فرصت کسب درآمد برای آنان فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع اشتغال، کمیته امداد تنها به راه‌اندازی طرح اشتغال بسنده نمی‌کند بلکه با ارائه آموزش‌های لازم و کمک به فروش و بازاریابی محصولات، در تمام مراحل چرخه تولید تا فروش کالا در کنار مددجویان است و در صورتی که کالایی خریدار مناسبی پیدا نکند، این نهاد با خرید کالاها از مددجویان، تعهد کرده است که هیچ محصولی روی دست مددجو نماند؛ در همین زمینه سال گذشته ۱۳۰ هزار متر مربع فرش تولیدی مددجویان را به فروش رساندیم.

وی با بیان اینکه جامعه هدف کمیته امداد به مجلس یازدهم چشم امید بسته‌اند، اظهار کرد: سال گذشته ۷۷ درصد بودجه کمیته امداد محقق شد که امیدواریم امسال تمام اعتبارات مصوب تخصیص یابد. ضروری است منابع پایدار اعتباری برای کمیته امداد در قانون بودجه و برنامه توسعه کشور پیش‌بینی شود تا در شرایط اقتصادی مختلف، خللی در ارائه خدمات به مددجویان به وجود نیاید.

رئیس کمیته امداد تامین مسکن را رکن مهم توانمندسازی مددجویان دانست و گفت: در تفاهم با سازمان برنامه و بودجه، تا پایان سال ۲۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان ساخته و تحویل خواهد شد و با توجه به اینکه هزینه تامین مسکن رشد قابل ملاحظه‌ای داشته، برای جبران بخشی از این هزینه‌ها، وام مسکن مددجویان را از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان افزایش داده‌ایم.

در این دیدار، سیدسعید شاهرخی، استاندار همدان نیز با تاکید بر ضرورت جذب سرمایه در استان برای راه‌اندازی طرح‌های ملی و استانی و ایجاد فرصت شغلی برای طبقات محروم و نیازمندان گفت: استان همدان در زمینه توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای مددجویان پیشرو است.

استاندار همدان ضمن تقدیر از کمک‌های کمیته امداد به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا خاطرنشان کرد: در حوزه‌های مختلف حمایتی و اشتغال نیازمندان در استان، برنامه‌هایی با محوریت کمیته امداد پیش‌بینی شده تا به صورت مقتضی اجرا شود.

در ادامه این نشست که در محل ساختمان مرکزی کمیته امداد برگزار شد، اعضای مجمع نمایندگان استان همدان به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص کمک به اقشار نیازمند جامعه پرداختند و ضمن اعلام آمادگی برای کمک به کمیته امداد در راستای تحقق اهداف فقرزدایی، مطالبی را در مورد شرایط حوزه انتخابیه خود و اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب برای رسیدگی به معیشت محرومان بیان کردند.